In Memoriam Ruud Hein In oktober 1992 kwam Ruud Hein onze gelederen versterken. Hij was geïnte resseerd in Bloemendaal's cultureel wel en wee, maar in het bijzonder in het verzorgen van ons tijd schrift. Jet van Voorst Vader werkte hem in en in het vierde nummer van het tijdschrift in 1993 kreeg hij het heft in handen. In 'wisseling van de redactie' vroeg hij zich af, 'waar hij de lef of juister gezegd de hybris, de overmoed, vandaan haalde om dit aan te pak ken. Het was - zo schreef hij - omdat het hem boeiend leek, maar ook omdat hij door Jet van Voorst Vader op een grandioze, royale wijze was ingewerkt. Met zijn grote creativiteit bracht hij meteen een origineel themanummer uit: 'Weldadigheid (naar vermogen)'. Bij de voorbereiding van dat nummer ervoer hij hoe moeilijk het is om eigen ideeën via andermans pen op papier te krijgen. Hij was dan sprakeloos. Het strookte niet met zijn opvatting iets toe te zeggen en het dan niet, of te laat, te doen. Hij vond: je doet iets en dan doe je het ook goed. In die begintijd heb ik hem - naar ik later begreep - geweldig op zijn ziel getrapt. Ik maakte hem opmerkzaam op enkele schoonheids- en tactische foutjes, waarvoor ik alle begrip had en dus zei: och Ruud, alle begin is moei lijk; fouten maken is menselijk en Ons Bloemendaal is ook door schade en schande wijzer geworden. In dat laatste kon hij meekomen, maar fouten, al waren het maar fout jes, dat kon niet, dat mocht niet. Het moest in één keer goed. En het was goed, zelfs zeer goed, wat Ruud deed voor Ons Bloemendaal. Met een grote, aanstekelijke energie activeerde hij iedereen in het bestuur. Hij was goed in delegeren! Zelf was hij eens zo hard bezig. De laatste maanden was Ruud met zijn Historische Werkgroep druk bezig met de bevrijdingsuitgave voor de Gemeente Bloemendaal en intussen moest ook het eigen bevrijdingsnummer van Ons Bloemendaal worden voorbe reid. Het was een hectische tijd. Hij leefde in deze tijd slechts voor Ons Bloemendaal en zijn familie. Vlak voor Pasen waren beide uitgaven gedrukt. De burgemeester kreeg ze onder een zorgvuldig voorbereid betoog door Ruud aangeboden. Met vele plannen voor de volgende nummers van Ons Bloemendaal ging Ruud de Paasdagen in. Hij verheugde zich op even rust en plezier met de kleinkinderen, waar mee hij zo gelukkig was. Het heeft niet zo mogen zijn. Ons Bloemendaal moet verder, maar de uitdrukking 'hij laat een grote leegte achter' is voor ons nu een realiteit. Wij missen hem, wij zijn geschokt en bedroefd. Hij heeft een stempel gedrukt op het hele bestuur en in geest zal hij nog lang bij ons zijn. Louis Bienfait, oud voorzitter Ons Bloemendaal Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 2, zomer 1995 5

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 5