Helaas is nog lang niet ieder beeld voorzien van een bord je met daarop de naam van de beeldhouwer, de naam van het beeld en de datum van plaatsing. Misschien dat de gemeente hierin nog eens kan voorzien? Veel lees-, kijk- en fietsplezier. Ineke Alofs-Martens Onthulling van 'De Haan', 31 mei 1991, door burgemeester Kamphuis en ir F.H. Meijer, directeur van Smits Bouwbedrijf. Onthulling van 'Erik', 21 mei 1977, door de tachtigjarige beeldhouwer Mari hndriessen en mevrouw Bomans. Alhoewel het fonds nog steeds bestaat, ziet het er naar uit dat het zijn langste tijd heeft gehad, want er wordt geen geld meer in gestort. Percentageregeiing Voor een aantal beelden ter nagedachtenis van gebeurte nissen of bekende Bloemendalers, zoals 'Erik' voor Godfried Bomans, werden comités opgericht die poogden de benodigde gelden bij een te brengen. In sommi ge gevallen lukte dit, in andere gevallen sprong de gemeente bij. Daarnaast werden beelden bekostigd uit de percenta geregeling. Dit is een rege ling waarbij gemeentebe drijven, musea en andere instellingen één procent van de bouwkosten moeten besteden aan kunst in openbare ruimte, zodat het publiek meer met kunst wordt geconfronteerd. Een voorbeeld hiervan is de beeldengroep van Kees Verkade bij De Oase in Vogelenzang. Later werden beelden geschonken door het bouwbedrijf dat in opdracht van de gemeente nieuwe wijken gebouwd had, zoals bijvoorbeeld 'De Haan' in Vogelenzang en 'De Roos' in Aerdenhout. Fietstocht Eenentwintig beelden in de gemeente Bloemendaal zijn hier afgebeeld. Ze zijn gerangschikt op volgorde van de datum van plaatsing. Dit is de datum die u als eerste bovenaan de pagina vindt. Na ieder beeld volgt een korte informatieve tekst en de locatie van het beeld. Met deze informatie kunt u heel goed een fietstocht langs de beel den maken. 8 Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 2, zomer 1995

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 8