i -A AM'-fm Het rond 1900 gebouwde elektrische pompstation aan de Lage Duin en Daalseweg van de Gemeentelijke Duinwaterleiding. De machinekamer van het pompstation aan de Lage Duin en Daalseweg in 1917. Het gebouw is na de Tweede Wereldoorlog door nieuwbouw vervangen. "eene telephonische verbinding" te worden aangelegd tus sen pompstation, filtergebouwen en watertoren te Aerdenhout. Uiteindelijk koos het gemeentebestuur, mede op grond van tegenvallende proefboringen in Duin en Daal, voor beperkte uitbreiding van de waterwinning ten behoeve van Bloemendaal en Overveen. Gemeente nieuwe eigenaar De gemeente Bloemendaal werd formeel op 25 september 1912 eigenaar van het waterleidingbedrijf in Duin en Daal. Op 11 oktober 1912 ondertekenden B&W van Bloemendaal een overeenkomst met de N.V. Industrieele Maatschappij F.J. Stulemeyer Co, Constructeurs van Werken in Gewapend Beton te Breda, Amsterdam en Brussel, voor de uitvoering van bovengenoemde werken ten bedrage van 41.400,-. Deze werken betroffen een reinwaterkelder, opzichterswoning (bedoeld voor de metercontroleur belast met het dagelijks toezicht op de fil ters) en machineruimte, nieuw overdekt voor- en nafilter, ombouw van bestaande filters, zinkput en egalisering van het terrein aan de Hoge Duin en Daalseweg. Bij de planvorming en uitvoering van het werk trad Holmberg de Beckfelt op als adviseur. Beschaafd protest Een nabij wonende burger protesteerde beschaafd op een wijze die menig gemeentebestuurder ook vandaag de dag zou bekoren: "De bouw [van de waterleidinggebouwen in het Park Duin en Daal] is voor de belendende perceelen zeer ongerieflijk en schadelijk en kan voor de omgeving Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 3, najaar 1995 13

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 13