18 augustus 1940. Wielerwedstrijd 'Kampioenschap van Nederland op den weg'. Parcours Zandvoort-Zeeweg tot de Watertoren. Op de Open Monumentendag in de gemeente Bloemendaal zal op zaterdag 9 september 1995 de Watertoren te O verveen worden openge steld. Een ieder die goed ter been is en geen hoogtevrees heeft nodigen wij uit op deze dag de Watertoren te beklimmen en vanaf het dak van het prachtige uitzicht te genieten. Tevens kunt u van bovenaf een blik werpen op de andere gebouwen op het terrein van het WLZK. Werknemers van het waterleidingbedrijf zullen aanwezig zijn om toe te zien op uw veiligheid en al uw vragen te beantwoorden. Bereikbaarheid U kunt de Watertoren te Overveen op verschillende manieren bereiken. Per bus: bus 81 vanuit Haarlem naar Overveen. Per trein: uitstappen op station Overveen eir linksaf Tetterodeweg volgen en vervolgens via de Spoorlaan naar de Zeeweg. Per auto, fiets of lopend: vanuit Overveen de Zeeweg vol gen en daar vlak na de Brouwerskolkweg, de ingang van pompstation Overveen aan de Zeeweg nemen. De auto/fiets kunt u daar op het terrein parkeren - zie platte grond. De ingang zal worden gemarkeerd met open monumentendagvlaggen. Openstelling 1De Watertoren te Overveen. Ingang aan de Zeeweg. Parkeren op het terrein zoals aan gegeven op de plattegrond. Zaterdag 9 september: 10.00 uur tot 16.00 uur. Rondleiding ieder half uur. Behalve de Watertoren zullen óók opengesteld zijn: 2. De Ned. Hervormde kerk op het Dorpsplein te Bloemendaal-dorp. Er zullen rondleiders aanwezig zijn en op gezette tijden zullen er orgelconcerten plaatsvinden. Zaterdag 9 septem ber: 10.00 uur tot 15.00 uur. 3. De RK kerk op het Kerkplein in Vogelenzang. Er zullen rondleiders aanwezig zijn. Zaterdag 9 september: 10.00 uur tot 15.00 uur. Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 3, najaar 1995 5

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 5