Enkele wenken De watertoren en de belendende gebouwen zijn nog volop in bedrijf. Daarom verzoeken wij u, ter bescherming van de eigendommen van het WLZK en voor uw eigen veiligheid, de volgende wenken met betrekking tot het bezoek aan de watertoren in acht te nemen. Het terrein van het WLZK is niet opengesteld op de monu mentendag. U dient de aangegeven route op het terrein te volgen en de aanwijzingen van de medewerkers van het WLZK op te volgen. Helaas mogen kinderen tot tien jaar uit veiligheidsoverwe gingen de watertoren niet beklimmen. Boven die leeftijd is dit wel toegestaan indien zij begeleid worden door een vol wassene. Wij raden u aan de toren alleen te beklimmen als u goed ter been bent en bovendien geen last heeft van hoogtevrees - de toren is bijna 27 meter hoog en zoals u op de doorsnede op blz. 10 van dit nummer kunt zien, gaat de weg naar boven via een smalle, opengewerkte trap. Het is verboden in en op de watertoren te roken. Het is niet toegestaan apparatuur, leidingen en dergelijke aan te raken. Het bezoek aan de watertoren is voor eigen risico. Het is niet toegestaan over de rand van de watertoren te hangen, te klimmen of te klauteren. 1Ingang Zeeweg 2. Parkeerterrein 3. Watertoren 4. De villa: in gebruik als kantoor voor management en staf 5. Opslag van gereedschappen 6. Voormalig pompstation. Thans in gebruik als werkplaats en kantoor 7. De voormalige langzame zandfilter met verzamelkom. Deze wordt al lange tijd niet meer gebruikt 8. Gebouw waar het water wordt gezuiverd en belucht. Ook bevinden zich hier de noodstroomaggregaten en het elektronische besturingssysteem voor de winning en zuivering van het drinkwater 9. Reinwaterkelder voor de opslag van drinkwater 10. Twee reinwaterkelders voor de opslag van drinkwater 6 Ons Bloemendaal, 19e jaargang, nummer 3, najaar 1995

Ons Bloemendaal | 1995 | | pagina 6