volgende nota staat dan ook: 'chocoladereepen f 5,- afge trokken. Ook het honorarium van de architect is, achteraf, een punt van discussie. B&W willen een deel van hun geld terug, 'overwegende dat naar de meening van hun college het honorarium van den architect ten onrechte is berekend naar de klasse B van de Algemeene Regelen dat h.i. het honorarium had berekend moeten worden naar de klasse A van genoemde regelen'. Smits verweert zich met dédain: 'Naar mijn meening had het Gemeentebestuur vóór dat de begrooting door dit College werd goedgekeurd, van zijn bezwaar kunnen doen blijken en was toen als voorwaarde gesteld, dat dit werk door mij in Klasse A in plaats van in Klasse B berekend had moeten worden, dan had ik de opdracht op die voor waarde kunnen aanvaarden of er voor bedanken. Doch nu deze opdracht eenmaal is uitgevoerd gaat het niet aan, achteraf met bezwaren te komen. De School te Aerdenhout valt naar mijn opvatting in Klasse B op grond van de navolgende overwegingen. De school is gelegen en maakt deel uit van een voornaam Villakwartier. Het was een gebiedende eisch voor de omgeving, dat deze school daarin harmonisch aansloot en architectonisch minstens van het zelfde gehalte, zoo moge lijk daar boven uit moest gaan, omdat deze gesitueerd is op een belangrijk kruispunt van wegen en daardoor de omgeving meer dan gewoon, hierdoor beïnvloed wordt.' Daar heeft hij gelijk in en de vordering wordt ingetrok ken. Maar de irritatie blijft nog wel even. Dea van Hall, bijvoorbeeld, zegt over de zo moeiteloos tot stand geko Het nieuwe schoolgebouw in gebruik: het slöjdlokaal (circa 1931) men openbare school: 'De gemeente had de Vondelschool gebouwd met glas in lood, haut relief tegels, verchroomde deurknoppen en wc-l iaakj.es en verzonken vloermatten, 't Kon niet op'. Toch is het op den duur nog allemaal goed gekomen. In 1974, bij het vijftigjarig jubileum van de SAB, zegt het hoofd van de school in het jubileumboekje: 'Dank [aan de gemeente] voor de ruime medewerking en dank voor de prettige verstandhouding tussen gemeentebestuur, gemeenteambtenaren en school.' Marie-Anne CoebergH-van der Marck 22 Ons Bloemendaal, 20e jaargang, nummer 1, voorjaar 1996

Ons Bloemendaal | 1996 | | pagina 22