Van de redactie Voor u ligt het eerste nummer van de 20ste jaargang van Ons Bloemendaal. Dit betekent dat de Stichting hiermee zijn twintigste jaar ingaat, zodat wij volgend jaar ons vierde lustrum kunnen vieren. In de 19 jaar die wij inmiddels vol heb ben gemaakt, hebben wij het wel en wee van de gemeente op de voet gevolgd. Wij doen u daarvan ieder jaar verslag en als eerste treft u dan ook een uitnodiging aan voor de jaarvergadering. Aansluitend op de jaarvergadering volgt gewoon tegetrouw een voordracht met dia's. Dit jaar hebben wij de ecologe van het Waterleidingbedrijf Zuid-Kennemerland hiervoor uitgenodigd. Een groot gedeelte van Bloemendaal is waterwingebied. Wat betekent dit voor de bewoners en wat betekent dit voor de natuur? Mevrouw Kuipers zal op beide aspecten ingaan. Uit het jaarverslag valt op te maken dat het afgelopen jaar een bewogen jaar is geweest, met de herdenking van 50 jaar bevrijding en het overlijden van Ruud Hein. Het nieuwe jaar opent met een hele andere gebeurtenis, de fascinerende Vermeertentoonstelling in het Mauritshuis te Den Haag. Eén schilderij van Vermeer heeft geruime tijd op Wildhoef in Bloemendaal gehangen. Ben Broos, conservator onderzoek en publicaties van het Mauritshuis, vertelt hierover. Marie-Anne Coebergh-van der Marck raakte geïntrigeerd door de ontstaansgeschiedenis van de eerste school in Aerdenhout, de huidige SAB. Zij verdiepte zich hierin en schreef over deze dorpspolitiek uit de jaren twintig een boeiend artikel. Als laatste vindt u een verslag van de Archeologische Werkgroep Haarlem over de veldactiviteiten die zij in 1995 in de gemeente Bloemendaal hebben verricht. Hierbij kwamen interessante gegevens naar boven. Wij hopen velen van u op de jaarvergadering te mogen begroeten. 4 Ons Bloemendaal, 20e jaargang, nummer 1, voorjaar 1996

Ons Bloemendaal | 1996 | | pagina 4