Van de redactie In dit nummer van Ons Bloemendaal staan bomen centraal. Jet van Voorst Vader-Duyckink Sander maakt ons in het arti kel 'Oude en jonge bomen' opmerkzaam op de erfenis van eerbiedwaardig groen die onze gemeente rijk is en zij wijst ons op de jonge bomen die daar straks de vervangers van zullen zijn. De duinstreek was vroeger een kale streek en de meeste oude bomen in onze gemeente zijn geplant ter verfraaiing van landgoederen. David Borski bijvoorbeeld plantte een bijzondere Wellingtonia op landgoed Overbeek, zoals Wim van Luyken vertelt en het verhaaltje over de wonder boom van Jet Slagter-Wieringa heeft plaats op Elswout. Langlevende bomen als beuken en lindebomen werden vroeger en nu nog steeds geplant om uitdrukking te geven aan blijdschap om een bepaalde gebeurtenis en 'Feestbomen' neemt ons mee naar een aantal van deze bomen. Voorts wordt de 'nieuwe', ecologische manier van groenbeheer in Bloemendaal uitgelegd door John Todirijo, van de gemeentesectie Groenvoorziening. Zijn artikel 'Bomen en de wet' is aan te raden lectuur voor wie zich samen met ons wil inzetten voor het behoud van bomen in Bloemendaal. De grootste vijand van de boom is nu eenmaal de mens. Ons oud-bestuurslid Lou van Emmerik, die wij zeer missen, heeft ons een artikel over de boerderij 's Gravenweg in Vogelenzang nagelaten. Deze boerderij ligt in een gebied waarvoor wij veel aandacht hebben, namelijk de ongerepte, groene strandvlakten ten westen van Vogelenzang. In Aerdenhout, maar in ongeveer dezelfde streek, ligt het huis Mariënbosch, dat wordt bezongen in 'Weerzien met Mariënbosch' door Wil de Nagtegaal-Landeweer. Tenslotte vindt u, zoals gebruikelijk, de rubriek Plus en Min. 4 Ons Bloemendaal, 20e jaargang, nummer 2, zomer 1996

Ons Bloemendaal | 1996 | | pagina 4