reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep- reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep- Over Klokken en Klokjes Geachte redactie, Bij de interessante fotocollage van 'klokken en klokjes' in nummer 4-1996 van Ons Bloemendaal ontbreekt een nadere omschrijving van foto nummer 9. Mij lijkt dit het koetshuis van 'Boekenroode'. Maar wanneer is deze foto gemaakt? Het was in 1924 dat de Congregatie der zusters Franciscanessen het huis van de buitenplaats 'Boekenroode' aankochten. Het koetshuis werd omstreeks 1934 omge bouwd tot kapel van het klooster 'Alverna'. Recent is er op die plek veel verbouwd. Tot mijn verras sing zag ik in april 1992 dat het klokkentorentje bewaard gebleven is en - met de prachtige windwijzer - staat te pronken in de vijver. Het uurwerk is ook nog intact en wordt radiografisch bestuurd. Met vriendelijke groet, W.M. ten Hacken, Hondsbos 33, Haarlem Redactie Ons Bloemendaal, In uw foto-reportage 'Klokken en klokjes' heb ik gemist het klokje van Huize Duinrust later Marine Hospitaal. In Huize Duinrust luidde dit klokje iedere morgen en iedere avond wanneer de nonnen naar de dienst in de kapel gin gen. Dit kostbare erfstuk van Overveen blijkt door de Marine meegenomen te zijn naar den Helder na sluiting van het Marine Hospitaal. Uw foto-reportage geeft mij aanleiding uw Stichting te verzoeken alles in het werk te stellen, dat de marine dit erfstuk afstaat aan de gemeente Bloemendaal. Wellicht heeft de gemeente Bloemendaal een goede plaats voor dit klokje, bijvoorbeeld in de toren van voorheen het postkan toor te Overveen. A. van Riessen, Overveen De goede oplossing Geachte mevrouw, Geachte redactie, In het laatste nummer van Ons Bloemendaal staat een arti kel over de klokken en klokjes in de gemeente Bloemendaal. Daarin staat dat de kapel aan de Leeuwerikenlaan zou zijn afgebroken. Dat is niet waar. Na de bouw van de Adventskerk is de kapel verbouwd tot woonhuis en dat huis ligt dus nog steeds achter de kerk. Klokkentorentje en klok zijn helaas verdwenen en ik weet niet waar de klok gebleven is. E.J. Huijsman-Striek van Linschoten, Aerdenhout. Volgens mij is het antwoord op het zoekplaatje in Ons Bloemendaal, nummer 4-1994, het 'Pannekoekenhuisje' aan de Mollaan. Met vriendelijke groet, Gertjan van de Klashorst, Braine-l'AUend, België 48 Ons Bloemendaal, 21e jaargang, Lustrumnummer 1, voorjaar 1997

Ons Bloemendaal | 1997 | | pagina 56