Saalborn. Het publiek kwam bij drommen, per bus en per fiets of soms per automobiel naar de voorstellingen door gezelschappen uit eigen land maar ook uit het buitenland. Of het nu het Scapinoballet of het Joegoslaviscli danst heater was, Nederlands toneel of de Young Vic met Shakespeare, de voorstellingen waren altijd uitverkocht. En buiten de voorstellingen om kwam er steeds veel bezoek. Tussen de aanvankelijk nog schriele heesters werden tien duizenden bollen geplant en op het speelveld lag een mozaïek van bloemen in het voorjaar. Toen later ook het boventerrein, dat aanvankelijk voor uitbreiding van de begraafplaats was gereserveerd en het westelijk deel van Caprera werden toegevoegd, werd een uitje naar het Openluchttheater nog veel aantrekkelijker. Sieraad Het Openluchttheater heeft zijn bestaansrecht bewezen en zich staande gehouden, ook al is en blijft het afhankelijk van het weer. Het bestuur van de Stichting Openluchttheater Bloemendaal heeft zich er al die jaren vrijwillig voor ingezet. Eerst waren Van Geluk zelf, met op de achtergrond zijn vrouw, en Mr. J.W. de Jong Schouwenburg de drijvende kracht, de laatste jaren Jack Bijl. De bezielende secretaris Cees de Jong heeft deze func tie 41 jaar vervuld. De aard van de voorstellingen is in de Vijftig jaar later zijn de schriele struikjes uitgegroeid tot volwassen bomen. loop der tijd gewijzigd. Jarenlang trok de Dutch Swing College Band een volle bak, nu zijn het De Dijk en La Bloemen. Het publiek komt niet meer per bus, maar per auto en nog steeds zie en hoor je de mensen opgewekt komen en evenzo vertrekken. Het Openluchttheater zou er nu niet meer zo in een vloek en een zucht gekomen zijn en laten wij dankbaar zijn dat het in 1948 wel mogelijk was. Het is en blijft een sieraad voor Bloemendaal en is al bijna een monument. Jet van Voorst Vader-Duyckinck Sander Met dank aan de heer A. Bos en de heer C. de Jong. Gebruikte bronnen en literatuur: A. Bos, het Openluchttheater te Bloemendaal, Voorgeschiedenis en ont staan. Z.p. (1988). Typescript. A.M.G. Nierhoff, Bloemendaal lanen en wegen, Bloemendaal 1963. G.A. Bloemendaal, Goedgekeurde Raadsnotulen 1946, passim; knipsel map Openluchttheater 1948; fotoarchief. 18 Ons Bloemendaal, 22e jaargang, nummer 3, najaar 1998

Ons Bloemendaal | 1998 | | pagina 18