Jaarverslag over 1998 Deze foto is genomen tijdens de zomerwandeling door Meer en Berg; een typerend beeld voor 1998 (foto J.F. Wetting). Donateurs en bestuursleden De stichting telde op 1 januari 1998 totaal 1.078 dona teurs en per 31 december 1998 1.097 donateurs. Zoals al op de ledenvergadering werd aangekondigd, heb ben wij afscheid moeten nemen van penningmeester Wim van Luyken, die voor de gemeentepolitiek koos, en van de' heer René van Engelen, die zijn drukke werkzaamheden voor moest laten gaan. Wij hopen in voorkomende geval len toch een beroep op hen te mogen blijven doen. In de persoon van Michiel Spoor vonden wij een bijzon der actief nieuw bestuurslid. Hij zal proberen de functies van penningmeester en ledenadministrator te combineren en is daarbij ook nog zeer alert in het volgen van de gemeentelijke politieke ontwikkelingen. Mevrouw Eva van der Dussen werkt zich in als bestuurslid belast met de zorg voor het 'groen' in de gemeente. De heer Rob Penning kwam in de loop van dit jaar de gelederen versterken. Wij hopen te profiteren van zijn kennis op planologisch gebied. Secretaris Joan Patijn vergezelde ons lid van verdienste, mevrouw Jet Van Voorst Vader, naar de officiële herden king van de Vrede van Munster in Den Haag, waarvoor Ons Bloemendaal een uitnodiging van de provincie had ontvangen. Joan Patijn verzorgde wederom rondleidingen van Theekoepel naar Theekoepel voor Welzijn Ouderen Bloemendaal en naar het buiten Hartenlust, op speciaal verzoek van buurtbewoners. Het jaarlijkse gesprek met burgemeester en wethouders vond plaats op 24 november 1998. Gesproken werd over het gemeentelijk monumentenbeleid, het groenbeleid, de vernieuwing van het monumentenbeleid en kwesties van ruimtelijke ordening en verkeer, zoals het PZ-terrein en het Haringbuystracé. De stichting werkt mee aan het Platform Bewonersoverleg Bloemendaal. Door hierin te participeren verbreden bewo nersorganisaties hun visie op toekomstige ontwikkelingen in de gemeente en de regio en kan ook efficiënt worden opgetreden met gebundelde krachten als zich plotseling brandende problemen voordoen. Actief werd meegedacht en ingesproken op het ter visie liggende streekplan van de provincie Noord-Holland en met de door de provincie aangezwengelde discussie over de toekomst van de provin cie. Voorzitter en woordvoerder van het Platform is de heer A.H. Oude Weernink, secretaris is mevrouw W.M. de Lang. 10 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 1, voorjaar 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 10