*eae tie-opxoep-mededeling-reactie-oproep-mededeling - reactie-oproep- eactie-oproep-mededeling-reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep- Warm, dochter van Nicolaas Warin die in 1758 het op een steenworp afstand gelegen Limbourg (Vaart en Duin) had gekocht. Wat betreft de naamsverandering van Limbourg in Vaart en Duin, moet ik Mr. Vrijland er op wijzen dat hij in zijn artikel in het Liber Amicorum voor Jhr. Mr. C.C. van Valkenburg zelf melding maakt van het feit dat mevr. Feitama- Warin haar jeugdjaren '"s zomers op Vaart en Duin in Overveen" doorbracht, hetgeen er op lijkt te duiden dat de naam in haar tijd al Vaart en Duin moet zijn geweest. Anneke Tjan-Bakker Bloemendaal in oude prenten Al eerder is een boek uitgegeven over Bloemendaal met foto's van de heer Bispinck: 'Bloemendaal in oude pren ten' door J.F. Cassée. Dit is in 1969 uitgegeven met een voorwoord van de Heer Peereboom Voller. Het boek 'Bloemendaal voor de lens' is dus niet het eerste boek met Bispinck-foto's. A.J. de Waal Malefijt Expositie 'En toen was er licht...' Nieuwe expositie in het Historisch Museum Zuid Kennemerland, Groot Heiligland 47, Haarlem vanaf 9 april t/m 16 juli 1999: "En toen was er licht...." - Honderd jaar elektriciteit in Kennemerland. Deze tentoonstelling voert ons langs honderd jaar elektrici teitsvoorziening die achtereenvolgens geboden werd door de Eerste Ned. Electr. Mij. (ENEM), de Kenn. Electr. Mij. (KEM) en nu de Prov. Electr. bedr. NH. (PEN). De baker mat van de elektriciteitsbedrijven lag in de gemeente Bloemendaal, waar men in de zomer van 1899 een eerste bescheiden poging waagde tot verlichting van het villapark 'Duin en Daal'. Gezocht: Versteend Verleden De stichting Ons Bloemendaal wil samen met de Joodse gemeente te Amsterdam en ook met de gemeente Bloemendaal een stichting oprichten tot behoud van de Joodse Begraafplaats te Overveen. Over deze begraafplaats schreven Jaap Meijer en Jet Slagter begin jaren tachtig een boek onder de titel 'Versteend Verleden', dat uitkwam in de reeks Haarlemse Miniaturen van De Vrieseborch. Het boek is niet meer in de handel. Voor het onderzoek naar deze begraafplaats zouden wij graag beschikken over exemplaren van 'Versteend Verleden'. Wie zou een exemplaar willen aanbieden? Uw reactie graag naar Joan Patijn (tel. 023 - 5270190, werk 023 - 5319139). 30 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 1, voorjaar 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 31