Park Meerenberg "In Bloemendaal behoort geen plaats voor stadskwartieren te zijn... Er worde gezorgd dat het blijve de plaats der parken in de eerste plaats!" Vergadering Gemeenteraad 25-1 O-I 9O6 Aan de verkoop van het PZS-terrein aan Park Brederode CV (red.: Commanditaire Vennootschap) verbond de provin cie de voorwaarde dat deze projectontwikkelaar en de gemeente Bloemendaal met betrekking tot de herinrichting van dit gebied een samenwerkingsovereenkomst zouden sluiten. Daaraan bleken nog wel wat haken en ogen te zit ten. Vandaar dat nu is volstaan met een soort voorloper hier op: een intentieverklaring. Hierdoor kan er aan een Houtgravure uit 1906. definitieve overeenkomst gewerkt worden, terwijl ondertussen ook al een aanvang wordt gemaakt met de werkzaamheden. Met het oog op dit laatste zijn de taken verdeeld. Park Brederode CV zal met betrekking tot de ruimtelijke (her)inrichting de nodige voorstudies verrich ten en samen met de gemeente een masterplan voor de herontwikkeling opstellen. De gemeente zal in deze fase een nieuw bestemmingsplan, dat realisering van dit mas terplan mogelijk moet maken, voorbereiden. Commotie Wie de lokale media heeft gevolgd, moet constateren dat de herinrichting van dit gebied bij velen commotie heeft teweeggebracht. Actiegroepen en omwonenden hebben zich driftig geroerd, discussie-bijeenkomsten werden gehouden, er zijn open brieven gericht aan provincie en 6 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 1, voorjaar 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 6