Lonbar Petrilaan in Overveen. altijd optimaal geweest. Op de terugreis van een feestje in Amsterdam werd de auto aangehouden en er ontstond een slaande ruzie tussen de chauffeur en de politie. Resultaat: één jaar gevangenisstraf voor de chauffeur. Tepelbonbon Tijdens het 25-jarige lustrum werd er in 1949 een groot feest gegeven in Domi te Overveen. Vooraf werd de jaarvergadering van de Vereniging gehou den. Op deze jaarvergadering wilde banketbakker Baggen eens trakteren op zelfgemaakte bonbons. Tijdens het maken van deze lekkernij kwam slager De Vries een kijkje nemen. Beide heren hielden wel van een geintje. Het plan was dan ook gauw geboren. In één van de bonbons zou een varkenstepeltje verstopt worden. Deze zou op de jaar vergadering aan een niet nader te noemen brandweercolle ga gegeven worden. Toen slager De Vries een paar dagen later bij de banket bakker ging kijken, toonde deze vol trots de bonbons. Eén ervan lag apart, hierin zat de verrassing. Toen Baggen een klant aan het helpen was heeft De Vries, zonder blikken of blozen, de tepelbonbon geruild met een andere. De verga dering was daar, de koffie ingeschonken, en Baggen deel de de bonbons uit, ervoor zorgend dat het speciale fabri kaat bij de juiste persoon kwam - niet wetend dat De Vries geruild had. De Vries deed het zowat in z'n broek van de pret. Maar toen hij in de gaten kreeg dat de toenmalige commandant driftig zat te kauwen terwijl de anderen al lang hun bon bon op hadden, maakte hij dat-ie wegkwam naar het toi let. Baggen begon in de gaten te krijgen dat hij door De Vries bedonderd was, maar het kwaad was al geschied. De commandant heeft niets laten merken, maar die avond was hij wel opvallend rustig. Leeuwerikenlaan in Aerdenhout. DE JAREN VIJFTIG De brandweerstaf Voor het eerst werd, op 20 januari 1952, de Oterleekse brandweerstaf door de Bloemendaalse brandweer buitge maakt. De heren N. Beem en H.G. van Riessen ontvreemd den hem in het holst van de nacht uit de brandweergarage van Spaarndam. Het stelen van deze staf is een Noordhollandse traditie, die door de Oterleekse brandweer in gang is gezet. Het korps dat de staf in z'n bezit heeft gekregen dient hem in zijn kazerne of garage te verstoppen. Andere korpsen mogen deze staf dan 'stelen'. Op deze manier gaat hij van korps naar korps. Veelal wordt deze staf gestolen, omdat het korps iets te vieren heeft. Lang heeft de Bloemendaalse brandweer de staf niet beze ten, want al na een paar dagen stal de Haarlemse brand weer hem weer terug uit de garage bij Van Buuren op de Rustenburgerweg te Bloemendaal. Deze garage was toen in Mr. Enschedéweg in Aerdenhout. 12 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 2, zomer 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 12