1948: Demonstratie aan de Willem de Zwijgerlaan in Overveen. band met een uitslaande brand. Het ontbrak echter aan de broodnodige ervaring. Dit leid de er allereerst toe dat de nummer één van de aanvals- ploeg, die door een openstaande deur wilde, niet zag dat het geen doorgang maar een grote spiegel was. Die was na de botsing uiteraard aan gruzelementen. Vervolgens dachten de brandweerlieden op de trap van de eerste naar de tweede verdieping een bloedspoor te zien. Maar achteraf bleek dit smeltende linoleum te zijn geweest. Tenslotte: op de buik kruipend en tijgerend door een kamer bleken de helden midden tussen een flink aantal scherpe kogels terechtgekomen. Toen werd het een beetje te veel van het goede. Met razende vaart trokken zij zich terug naar het veilige buiten. Op zaterdag 16 juni 1964 was bij de familie Bangert, Hoge Duin en Daalseweg nr. 14 en 16, een grote brand ontstaan. Twee woonhuizen onder één rieten kap werden een prooi van de vlammen. De waterdruk op de Hoge Duin en Daalseweg was ontoereikend voor het vele water dat voor een bestrijding vereist bleek. BI u sfe est Tijdens het lustrumjaar 1964 werd een grote demonstratie gebruik als opslag van brandweermaterieel. Deze inbraak ging niet zonder slag of stoot. De heer Van Buuren waarschuwde, toen hij glasgerinkel had gehoord, een aantal brandweerlieden. Deze kwamen direct en een ware veldslag volgde. De Bloemendaalse brandweer delfde het onderspit. In 19S9 kwam de Oterleekse staf weer in Bloemendaals bezit. Op het 35-jarig jubileumfeest zou de voorzitter van de Vereniging de staf aan de burgemeester overhandigen. Net toen dit zou gaan gebeuren, kwam achter een gordijn een aantal Haarlemse brandweerlieden vandaan. Ze gristen de staf van de bestuurstafel en gingen er als hazen mee van door. Het bestuur en alle aanwezigen waren met stomheid geslagen. Nadien is deze staf nog een paar maal door de Bloemendaalse brandweerlieden op ludieke wijze uit ande re kazernes geroofd. DE JAREN ZESTIG Hoe vooruitstrevend de Bloemendaalse brandweer was, maar ook hoe zeer dingen mis konden lopen, blijkt uit het volgende. In 1962 kreeg het korps de eerste twee adem-bescher- mingsapparaten. Deze apparatuur werd voor het eerst gebruikt bij een uitruk naar de Johan Verhulstweg in ver- Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 2, zomer 1999 13

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 13