4 augustus 1982: Hotel Roozendaal in Overveen; 14 juli 1983: Villa Belvédère in Overveen. In mijn eerste jaren noteerde ik nog enthousiast alle alar meringen die we binnenkregen. Dat werd later wel wat minder... Volvo Tankautospuit Om de branden beter het hoofd te kunnen bieden, werd er wekelijks fanatiek door de brandweerlieden geoefend. We werkten met apparatuur, met persluchtmaskers, met 'piepers' en met allerlei andere reddingsmiddelen. In de loop der jaren is alles vervangen en verbeterd. We vonden ook steeds weer nieuwe oefenlocaties, zoals in scholen en bij afgelegen villa's. Ook het klooster Alverna heeft vele malen als oefenterrein gediend. In mijn brandweerperiode is de oude vertrouwde Magirus Autospuit vervangen door een glimmende Volvo Tankautospuit (groot vermogen) met hydraulische hulp- verleningsapparatuur. Omdat het materieel waarmee we werkten steeds beter werd, nam de kracht van post Aerdenhout toe. Het was dus niet verwonderlijk dat wij altijd van de partij waren bij branden in de omliggende gemeenten. Oud-collega's Ik heb door de jaren heen ook te maken gehad met ver schillende bevelvoerders, waarvan er één mij altijd zal bij blijven: de zo sympathieke maar helaas te vroeg overleden onderbrandmeester Dirk Houtgraaf. Zijn begrafenis op de Bergweg heeft op velen een diepe indruk gemaakt. Intussen zijn ook andere collega's overleden: Willem van Delft, Henk Klein en na mijn vertrek, Cor van Bergen. De Oterleekse trofee Het rayon Aerdenhout was met feesten natuurlijk ook altijd van de partij. Bij het 5O-jarig bestaan van de Vrijwillige Brandweer Bloemendaal is de Elswoutspuit gerestaureerd. De spuitgasten droegen kleding uit vervlo gen tijden, een schitterend evenement. En bij het 60-jarig bestaan ontving de burgemeester van Bloemendaal de Oterleekse brandweerstaf. Deze staf stamt uit een Noordhollandse traditie. Het dorpje Oterleek werd na de Tweede Wereldoorlog bij Alkmaar gevoegd. De brand meester weigerde echter zijn Oterleekse staf af te staan. "Kom hem maar halen", werd 'Alkmaar' gezegd. Prompt werd de Oterleekse staf 'gestolen'. Die staf is nu een soort trofee, elk brandweerkorps wil hem graag in zijn bezit hebben. Ook 'Aerdenhout' is het ettelijke malen gelukt om de staf te pakken te krijgen. Bij de laatste kaping, in Hotel Roozendaal, Overveen (1982). Diemen en Heiloo, lukte het mij samen met drie collega's na uren zoeken om de felbegeerde trofee zegevierend naar Bloemendaal te brengen. Jaarlijks werden ook uitgaansdagen georganiseerd. Ik her inner me nog goed de minicruise op de Noordzee met de Torline; het hele brandweerkorps met partner was mee. De jaren bij de Brandweer zijn heel bijzonder voor mij geweest. Ik heb er veel van opgestoken, op alle fronten. Ik feliciteer de Vrijwillige Brandweer Bloemendaal met haar 75-jarig bestaan en wens haar voor de toekomst veel inzicht en sterkte toe. p.W. Lettinga, oud-onderbrandmeester aerdenhout De Oterleekse staf in handen van (v.l.n.r.): Van Bergen, Van den Heuvel, Letting a en Van Delft. 20 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 2, zomer 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 20