Na een uur bezig geweest te zijn kon ze uit haar benarde positie bevrijd worden. Toen ze op de brancard werd afgevoerd, bleef ze ons toe gillen: "Bedankt jongens, IK LEEF, IK LEEF". Velen van ons bezorgde dit kippenvel en een brok in de keel. In de loop van de jaren werd voor de hulpverlening zwaar hydraulisch gereedschap aangeschaft. Dit was goed te gebruiken bij de vele uitrukken naar ongevallen - met name op de Zeeweg. Vreemde ongelukken Ook waren er vreemde ongelukken waar hulp van de brandweer bij nodig was. Zo bijvoorbeeld de melding "auto in boom op Militairenweg". Bij aankomst bleek de chauffeur van deze auto de macht over het stuur kwijt geraakt te zijn in de bocht waar de Zeeweg ophoudt en de Militairenweg begint. Door de hoge snelheid lanceerde hij zichzelf, vloog door een hek van een oprijlaan en beland de, twee meter van de grond, in de bomen langs deze oprijlaan. Een andere keer werden we gealarmeerd voor een auto die, op de weg van Parnassia, tegen een slagboom was gereden. Bij aankomst bleek de chauffeur het grootste geluk van de wereld te hebben gehad. Wat was er gebeurd? De slagboom, die over de weg draait, was door onbekende oorzaak halverwege de doorgang blijven ste Woonhuis Bloemendaalseweg 107 (foto bezit H. de Kroon). ken. De chauffeur heeft dit helemaal niet gezien en hij reed met volle snelheid op de punt van deze slagboom in. Die punt boorde zich van rechtsvoor naar linksachter door de auto heen, vlak langs het lichaam van de chauffeur. Door de klap draaide de slagboom geheel dicht en toen hing de auto als een kip aan het spit. Bij aankomst van de brandweer was de chauffeur al afge voerd naar het ziekenhuis en wij hebben met veel moeite het wrak van de slagboom gehaald. Duinbranden Liet grote duingebied dat de gemeente Bloemendaal rijk is, valt uiteraard ook onder het verzorgingsgebied van de brandweer. Van de vele duinbranden in de periode 1970- 199S vormen die in 1976 en 1994 de uitschieters. Duinbrand 1976: 's Morgens om een uur of negen kwam het eerste alarm "duinbrand nabij De Bokkedoorns". De wagens van Overveen en Bloemendaal rukten uit. Bij aan komst bleek het een grote brand die snel om zich heen greep. Het zekere voor het onzekere nemend, gaven de bevelvoerenden dit aan de brandweer Haarlem door. Hierop werden eerst de rayons Aerdenhout en Vogelenzang gealarmeerd, maar wat later ook andere 28 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 2, zomer 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 28