Introductie Gelukgewenst, uw Brandweer bestaat 75 jaar! Het jaar 1999 is voor de Brandweer Bloemendaal een bijzonder jaar. De Vereniging Vrijwillige Brandweer Bloemendaal (V.V.B.B.) bestaat namelijk 75 jaar. Op 30 april 1924 is zij opgericht door een aantal verontruste middenstanders, die geconstateerd hadden dat de toenmalige plichtbrandweer niet goed functioneerde. De vereniging wil dit jubileumjaar niet zomaar voorbij laten gaan. Een aantal activiteiten staat reeds op stapel. Een van deze betreft deze bijzondere uitgave van de Stichting Ons Bloemendaal, welke wij u, met dank aan 'Ons Bloemendaal', kunnen aanbieden. U treft in dit nummer de geschiedenis van uw brandweer, aangevuld met anekdotes en 'sterke verha len'. Wat bezielt al die mensen, die voor de hulpverlening en brandbestrijding in Bloemendaal onmisbaar zijn, vrijwillige brandweerman te worden? Iedere maand drie oefenavonden bij te wonen, cursussen te volgen en 's zomers op mooie dagen thuis te blijven... Uit onderzoek is gebleken dat een van de belangrijkste innerlijke drijfveren voor een vrijwilliger is: de kameraadschappelijke sfeer in de groep en de daaruit voortvloeiende gezelligheid. Heden ten dage is de brandbestrijding en hulpverlening in Bloemendaal een taak van de gemeentelijke overheid, daarbij gesteund door een 40-tal vrijwilligers. Vrijwilligers die door hun enthousiasme en vakkennis snel en professioneel hulp kunnen verlenen. De Vereniging Vrijwillige Brandweer Bloemendaal stelt zich tot doel deze gemeentelijke taak in stand te houden en de onderlinge band tussen de vrijwilligers te verstevigen. U kunt ons steunen door donateur te worden of een eenmalige bijdrage over te maken ter gelegenheid van ons jubileumjaar 1999, op bankrekeningnummer 53.36.04.133. Het bestuur van de vereniging wil tevens met deze uitgave alle donateurs, oud-leden en de vele vrienden in allerlei amb telijke en vrijwillige functies bedanken voor alle steun gedurende de afgelopen 75 jaar! Wij wensen iedereen met dit nummer veel lees- en kijkplezier toe. Michiel Joustra, voorzitter V.V.B.B. Bloemendaal, mei 1999 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 2, zomer 1999 5

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 5