Watertoren neerstreek, was de verleiding erg groot om die jachtgeweren te gebruiken. De knal bleef toch binnenshuis! Voor de smidse, die van het Kerkplein naar de Watertoren was verplaatst, stond altijd een Harley Davidson-motor met zijspan geparkeerd. Deze motor - oorspronkelijk in bezit van de politie - was tijdens een achtervolging over de kop geslagen. De politie durfde de motor daarna niet meer te gebruiken en schafte een nieuw exemplaar aan. Pieter Bakker heeft nog jaren op de gerepareerde motor gescheurd. De politieauto bleef ook niet achter bij de moderne ontwikkelingen. Op de achterruit zat een oplichtend paneel met 'Stop Politie' erop. Met een simpel koordje te bedienen. Aardolie In 1859 wordt voor het eerst in Amerika aardolie aangeboord, in 1862 komt de eerste lading petroleum aan in Rotterdam. Op 1 januari 1868 branden in de meest bevolkte wij ken van Bloemendaal en Overveen de petroleum-straatlantaarns voor de eerste keer. Echter niet bij volle maan en ook niet in de zomermaanden. De distributie van dit nieuwe produkt staat nog volledig in de kinderschoenen. In 1890 vaart de eerste stoomtanker uit, en na 1882 is petroleum ook binnenshuis een algemeen goed. Maar de gemeente Bloemendaal heeft dan dus al jaren petroleum-straatverlichting! Een vergelijkbare ontwikkeling dringt zich op bij het asfalt, ook een aardolieprodukt. Een van de eerste geasfalteerde straten is Park Avenue in New York. Volgens een schrijven van de directie van Straten en Openbare Werken van deze stad was deze straat de trots van de streek. Dit was in '1915. In 1921 arriveert de eerste lading asfalt in Rotterdam, en al in 1926 krijgt de Vogelenzangseweg een asfaltdek. Over haantje de voorste gesproken... De heer Gerrit Bakker en Joan Jalink Foto's: privé-bezit van de heer Gerrit Bakker en het GAB. De asfaltmolen op ijzeren wielen wordt door de Fordson getrokken. Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 3, najaar 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 25