Vereniging Lindenheuvel IIf# v. I 'Y-/-.'.*". Het zal de meeste lezers niet ontgaan zijn dat er de laatste jaren veel te doen is geweest omtrent een landgoed gele gen tussen Bloemendaal en Overveen achter het Gemeentehuis, groot 25 hectare, vrijwel onbebouwd, rijk bebost en in particulier bezit: Lindenheuvel. De gemeente Bloemendaal, de bewoners van die gemeente die zich bij het landgoed betrokken voelen (gebundeld in de Vereniging Behoud Natuurgebied Lindenheuvel) en de eigenaar (de heer Luigi Prins, ook wel bekend onder zijn bedrijfsnaam Cobraspen) communiceren al zo'n vijf jaar over de uiteindelijke bestemming van dit unieke natuurge bied. Tegenover elkaar staan enerzijds de landschappelijke Landgoed Lindenheuvel, opname april 1999. Rechts in het bos is de nog kale bouvvkavel van het vroegere huis Lindenheuvel die nu weer wordt bebouwd. Daar vlakbij staat de ruïne van het vroegere koetshuis/chauffeurswoning. Linies zijn de smalle gebouwen te zien van 'faisanterie' en gastenverblijf en daar weer linies van, aan het gras, het illegale huis dat door de heer Prins werd gebouwd. alsmede cultuurhistorische waarden van Lindenheuvel en anderzijds de exploiteerbaarheid van het terrein. Het sedert 1973 geldende bestemmingsplan voorziet in natuurterrein met bebouwing van een 'eengezinswoning' ter grootte van het toenmalige landhuis Lindenheuvel, en 'bijgebouwen', dat wil zeggen de portierswoning die men kan zien aan de Ter Hoffsteede weg en een thans tot ruïne vervallen chauffeurswoning alsmede koetshuis, vlak naast het voormalige landhuis. 32 Ons Bloemendaal, 23e jaargang, nummer 3, najaar 1999

Ons Bloemendaal | 1999 | | pagina 32