Omdat burgemeester Den Tex zelf de bokssport beoefende kwam hij daarvoor regelmatig naar het politiebureau. Hij stuitte daarbij op een duchtige tegenstander in de persoon van de politieagent K.L. Miljon, een voormalig kampioen bokser die het Bloemendaalse korps les gaf. Daarnaast was er een garage in het gebouw voor de motorvoertuigen, waar over de politie in toenemende mate kon beschikken. Eind jaren twintig was een motor met zijspan aangeschaft. Maar vooral sedert de intrek in het nieuwe politiebureau nam de modernisering bij de Bloemendaalse politie op allerlei fron ten een snelle vlucht. Van politiebureau naar supermarkt Ruim een halve eeuw zou de schepping van architect H.W. van Kempen als politiebureau fungeren. Eind jaren tachtig werd de behoefte aan een groter en moderner gebouw ge honoreerd. Een nieuw bureau werd naar een ontwerp van het architectenbureau Tauber uit Alkmaar aan de Domp- vloedslaan in Overveen gebouwd. Het oude gebouw kreeg een winkelbestemming, er kwam een filiaal van Albert Heijn in. Bij de ingrijpende verbouwing werd de buitenkant zoveel mogelijk intact gehouden. Hiermee lijkt het voortbe staan van dit schitterende gebouw, dat 'het Nieuwe Bou wen' op zo overtuigende wijze vertegenwoordigt, voor lan ge tijd verzekerd. Publieke Werken De dienst Publieke Werken moest met aanzienlijk minder financiële middelen dan die uiteindelijk aan de politie ter beschikking waren gesteld, een nieuw onderkomen zoeken. Gemeentearchitect en directeur van Publieke Werken in Bloemendaal, J. de Jong, ontwierp het nieuwe gebouw voor zijn dienst. Het was voor Publieke Werken van belang om zijn ambtenaren dichtbij de werk- en opslagplaatsen van de dienst onder te brengen, zodat als locatie voor een kantoor gebouw de gronden aan het begin van de Zeeweg nabij de Werf en de watertoren werd gekozen. Het onderkomen was dan ook het enige dienstgebouw van de gemeente Bloe mendaal, dat in het nimmer gerealiseerde bestuurlijke hart van de gemeente Bloemendaal aan het begin van de zo gra cieus door Leonard Springer ontworpen Zeeweg tot stand kwam. Nieuwe bouwplannen De ambitieuze plannen voor een nieuw bestuurscentrum, verhinderden in feite dat in de welvarende jaren twintig nieuwe gemeentelijke dienstgebouwen werden gerealiseerd. Alhoewel de gemeente zich in de crisistijd tot het hoogno dige moest beperken, bepaalde de publieke opinie dat de bouw van een nieuw politiebureau eigenlijk niet langer mocht worden uitgesteld. Het onderkomen van Publieke Werken aan de Korte Zijlweg in Overveen was ook bar slecht, maar toch speelde die kwestie in mindere mate. Des alniettemin kon men niet ontkennen dat deze dienst slecht en gevaarlijk gehuisvest was in een kantoor, dat zich eigen lijk het beste liet omschrijven als een houten keet. Er was Publieke Werken aan de Brouwerskolkvveg (1931, GAB) Ons Bloemendaal, 24e jaargang, nummer 2, zomer 2000 17

Ons Bloemendaal | 2000 | | pagina 17