De familie Van den Bosch in de huiskamer op Sorghvliet, na de eerste verbouwing in 1905. Aan tafel Jac. van den Bosch, zijn vrouw M.H. van den Bosch-Smit en hun drie kinderen. Aquarel 17.5 x 24 cm, part. coll. Ontwerp voor de villa Nieuw Sorghvliet aan de Bloemendaalseweg 148. Aquarel door de Bloemendaalse architect JA. van Asdonk, 1938. Literatuur: Jac. van den Bosch (1868-1948), Drents Museum Assen, museum Kempenland Eindhoven. E. en H. van den Bosch, Gedenkboek over Jac. P. van den Bosch. GAB. W. van Leeuwen/H. Romers, Een spoor van verbeelding, 150 jaar kunst en decoratie van stationsgebouwen, 1988, pag.44. A.M.G. Nierhoff, Lanen en Wegen, 1963. S.H. de Roos, Necrologie Jac. P. van den Bosch, J.b. Haerlem 1948. E.J. Weterings, Station Santpoort-Z, is in een eeuw nauwelijks veranderd, Haarlems Dagblad 30-1 1-96. de bedoeling de villa te slopen om de te smal geworden doorgang bij de kruising Bloemendaalseweg-Busken Huetlaan te kun nen verbreden. Een jaar later gaat Sorghvliet tegen de grond, inclusief de unieke salon meubelen, de schouw en het fraaie tapijt. Van Den Bosch onderneemt in die periode nog pogingen om het historische pand te be houden, maar zonder succes. Met één stem meerderheid kiest de Bloemendaalse ge meenteraad voor sloop. Het jaar daarop wordt, naar ontwerp van de Bloemendaalse architect J.A. van Asdonk, het Nieuwe Sorgh vliet gebouwd voor de familie Filippo uit Haarlem. Van den Bosch woont dan in Haarlem aan de Raamsingel 44 en viert zijn 70ste verjaardag met een verdiende huldiging. Op 27 augustus 1948 sluit deze succesvolle en creatieve binnenhuisarchitect voorgoed de ogen. Enige dagen later wordt hijnet als zijn vriend-col lega Berlage, te Driehuis-Westerveld gecremeerd. Wim Post Met dank aan Aagje Nicolaas Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 2, zomer 200 1 13

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 13