'Dit is onze keuken. Het raam achter het keuken meisje is nu donker omdat het personeelsdagverblijf er achter is aangebouwd. De hardstenen spoelbak en de vvandtegels zijn er nog. Het aanrecht links ziet er nog precies hetzelfde uit en op de plaats van het fornuis rechts staat nu een Aga.' roosters laten zitten. De warme lucht werkte op natuurlijke trek. De warmte steeg dus op, maar kon niet weg. Eugène van Lamsweerde heeft de centrale kachel die in de diepste kelder lag, zelf weggetakeld. Er waren overal luchtkanalen van koekjesblik. In die diepste kelder die een meter dieper Huib Spruit en Florentine van Eeghen Alle foto's komen uit het fotoalbum van Dennenoord (1904), met dank aan de familie Rogaar. Ook aan Dorien Pothof dank voor aanvullende informatie. 'De zonnewijzer deugt voor geen meter. Mijn zwager heeft uitgezocht dat hij uit een Duitse fabriek afkomstig is en de tijd aangeeft van een regio in de buurt van Berlijn. Alleen om 12 uur klopt de tijd echt.' ligt dan de andere, hebben de buren nu een sauna. De luchtka nalen die er al zaten gebruiken zij daar voor de aan- en afvoer van warme lucht. Beide kanten van het huis staan volop in de zon. Aan onze kant hebben wij een serre aange bouwd, volgens de lijnen van het huis, dus helemaal de hoogte in. Ons huis ligt zo hoog op de hel ling dat je geen geluiden hoort van mensen of verkeer. Als je buiten zit, kijk je over de wollige kruinen van de bomen aan de Midden Duinendaalseweg, hele maal ongestoord tot in de verte. Haast net zover als vroeger, toen er op deze duinen nog nauwe lijks bebouwing was en er alleen jonge boompjes stonden." 20 Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 2, zomer 2001

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 20