Een doorkijk vanaf de glazen deuren van de kantoorruimten; het glas-in-lood boven de oude ingang van het opengemaakte gebouw dateert uit 1899. De achterzijde van duincentrum De Zandwaaier. vervallen. Maar jammer blijft het, vindt voorlich ter Cees Rutte, die als PWN-medewerker alle ge bouwen op het voormalige Haarlemse Waterlei- dingsgebied als zijn broekzak kende. Over het algemeen kan ook het huidige gebouw op zijn instemming rekenen: "De gezamenlijkheid waar mee alles is verbouwd, is bewonderenswaardig en heeft tot deze grote prestatie geleid. Tentoonstellingsbouwers, exposanten, technici, natuurkenners, architecten, boswachters, kortom iedereen kan zich in deze verbouwing vinden. Het Ontwerpbureau Platvorm heeft iedereen aan het woord gelaten. Soms zaten we zesentwintig man sterk te vergaderen. E11 eigenlijk zijn er ach teraf weinig op- en aanmerkingen geweest op het duincentrum. Dat is toch een prestatie, niet waar?". Aldus Cees Rutte die eigenlijk nog maar een grote wens heeft. De Watertoren, van binnen en van buiten een Rijksmonument, zou hij defi nitief bij het duincentrum willen trekken, om zodoende het volledige beeld van het gehele wa- terleidingsgebied te behouden. Duincentrum, waterkasteel en watertoren hóren bij elkaar. Gezocht: sponsor(s) om de Watertoren in ere te herstellen. Intussen vermaken hele gezinnen en schoolklas sen zich een flinke eeuw later in het voormalige machinegebouw van Jan Schotel. Cultuur en natuur Er is veel te zien en te doen in en rond duincen trum De Zandwaaier, waar cul tuur en natuur samen komen. Allereerst is daar het oude diora ma (druk op de knopjes en je hoort het vogelgeluid)dat door de boswachters van de Kennemer- duinen in het 'oude' bezoekers centrum werd ontmanteld en in het nieuwe centrum stukje voor stukje weer is opgebouwd. Tussen de wanden zitten ruimtes voor elektra, muziek en 'rustgevend' licht. Op de ecologische afdeling is de kringloop van de duinen te zien. Er is een duinheuvel waar dichters en schilders laten horen Het machinegebouw anno 1898 (bezit Cees Rutte). 28 Ons Bloemendaal, 25e jaargang, nummer 2, zomer 200 1

Ons Bloemendaal | 2001 | | pagina 28