Atelier van een graveur en etser. Van rechts naar links: polijsten en verwarmen op een komfoor; uitkloppen bij het corrigeren; roet aanbrengen om de tekening contrast te geven; afgieten van etszuur; tekenaar; etsen en afspoelen; een graveur die een burijn hanteert. (Diderot: Encyclopédie ou dictionaire raisonné des sciences, des arts et des métiers. Paris et Amsterdam, 1751-1780, uit: Geschiedenis van de kartografie van Nederland, Prof. dr. ir. C. Koeman). in zijn natuurlijke omgeving. Over de toekomst van het Marine Hospitaal worden wij geïnformeerd door mevrouw Elly Gombault, die namens Ons Bloemendaal deel uitmaakt van een ambtelijke werk groep. Heel verheugend zijn de contacten met mevrouw Ina Mostert te Vogelenzang. Ina Mostert maakte de nagelaten historische gegevens van ons overleden bestuurslid Lou van Emmerik toegankelijk. Zijn werk bevat een schat aan gege vens over Vogelenzang waaruit met medewerking van Ina Mostert nog veel inspiratie geput kan worden. De historische werkgroep voltooide de Kroniek van de ge meente Bloemendaal 1881-1911, die in 2002 gepubliceerd zal worden. Wij zullen dit, als de tijd daar is, wederom on der uw aandacht brengen. In overleg met de provinciale consulent geschiedbeoefe ning, hebben de historische verenigingen van Zuid-Kenne- merland besloten samen een CD-rom te maken waarop al hun jaarboeken en tijdschriften gescand worden. Een speci aal zoekprogramma maakt het mogelijk elke gewenste in formatie op te vragen. Vele contacten en activiteiten bleven wellicht nog onver meld. Het bestuur dankt iedereen voor het meedenken, de tips, de schenkingen, de sympathie en de aanmoedigingen. Daardoor gesterkt gaan wij de volgende vijfentwintig jaar tegemoet! 25 Jaar Ons Bloemendaal Ons Bloemendaal, 26e jaargang, nummer 1, lente 2002 9

Ons Bloemendaal | 2002 | | pagina 11