Van de Voorzitter Ons Bloemendaal in het zilver 2 5 Jaar Ons Bloemendaal Vijfentwintig jaar geleden maakte een groepje Bloemendaalse bur gers zich boos over plannen om drie kleine maar aansprekende monumenten op het Bloemendaalse Kerkplein af te breken. Dat pleit werd niet gewonnen, maar deze 'nederlaag' markeert wel een voor ons allen belangrijk begin: de oprichting van de stichting Ons Bloemendaal. Ons Bloemendaal nu. Vijfentwintig jaar later. We hebben reden om een beetje trots te zijn. Een geïnteresseerde achterban van op dit moment 1355 donateurs, die actief meedenkt en meeleeft. Ons prachtblad, ook in het zilver gehuld. En als we dan in alle bescheidenheid terugkijken naar wat we na die eerste 'nederlaag' wél hebben kunnen bereiken, dan is er waarachtig op 8 april reden voor 'n feestje. Begrijpt u me goed. Als uw kersverse voorzitter weet ik maar al te goed wie vooral grote dank en waardering toekomt. Onder al degenen die daaraan hebben bijgedragen, moeten we uiteraard noemen de oud-bestuursleden, oud-voorzitter Henk Garvelink en de huidige bestuursleden. En natuurlijk mogen in dit verband de vele, vele vrijwilligers waarop nooit vergeefs een beroep wordt gedaan, niet onvermeld blijven. En laten we het redactieteam van Ons Bloemendaal niet vergeten. Elk kwartaal weer slagen de redactieleden erin een blad te doen verschijnen waarvan niet eens zolang geleden in een lezersonderzoek bijna 68% zei alles te lezen en 90% het woord prachtig gebruikte om zijn tevredenheid uit te drukken. Mijn uitdrukking: fantastisch! Ook 2001 was een goed jaar voor onze stichting. Voor wie dat nog eens wil nalezen, verwijs ik graag naar het, zoals altijd weer, nauwkeurige en heldere jaarverslag van onze secretaris Joan Patijn. Mag ik op deze plaats met u vooral vooruitkijken. Vooruitkijken bijvoorbeeld naar ons thema voor dit lustrumjaar "Handel en Wandel", waarover we u in ons blad uiteraard verder zullen informeren. Lezingen en excursies zijn ook voor ons als bestuur de krenten in de pap. Vooruitkijken ook naar de ontwikkelingen op het terrein van Meer en Berg die nu in een vol gend stadium lijken te geraken; de ontwikkeling van het beschermd dorpsgezicht Duin en Daal. Natuurlijk naar de plannen met betrekking tot het Marine Hospitaal terrein, Lmdenheuvel en Haringbuys. Allemaal aandachtsgebieden waarvan de invulling voor een belangrijk deel zal bepalen hoe mooi ons Bloemendaal zal zijn en blijven. Ons Bloemendaal zal dit alles kritisch volgen. Zoals gezegd, een beetje tevreden mogen we zijn. Met u en dankzij u. Maar het voorgaande (onvolledige) lijstje geeft het al aan: er valt veel te doen en vooral waakzaam te zijn. En m dit verband, wat zou het een prachtig cadeau zijn voor Ons Bloemendaal als we dit jaar de veertienhonderdste dona teur zouden mogen begroeten. Wat let u! Zijn uw buren al lid? Ik hoop u op 8 april op onze jaarvergadering te mogen verwelkomen. Michiel Spoor, voorzitter 4 Ons Bloemendaal, 26e jaargang, nummer 1, lente 2002

Ons Bloemendaal | 2002 | | pagina 6