Jaarverslag 2001 Inleiding In 2002 bestaat de Stichting Ons Bloemendaal 25 jaar. In het lustrumjaar is ons centrale thema Handel en Wandel: de mens staat zoveel mogelijk centraal. In dit jaarverslag over 2001 wordt ditmaal meer dan anders ingegaan op de diver se taken van de bestuursleden van Ons Bloemendaal. Daarbij komen alle facetten aan bod van het werk van Ons Bloe mendaal in 2001. Bestuurswisseling In september 2001 was er een interne bestuurswisseling, Henk (larvelink overhandigde de voorzittershamer aan Michiel Spoor, voordien de penningmeester. Michiel heeft zich gedeeltelijk uit zaken teruggetrokken en heeft nu meer tijd voor Ons Bloemendaal. Hij vertegen woordigt de stichting ook in het Platform Bewonersbe langen Bloemendaal. Henk Garvelink bepaalt de juridische aspecten van de koers die Ons Bloemendaal uitzet. Daarnaast verlicht hij de taak van de secretaris door de maandelijkse bestuursvergaderingen te notuleren. Aanvullende advisering over ruimtelijke ordening en bestemmingsplannen geeft ons bestuurslid Rob Penning. Daarnaast volgde hij Michiel Spoor op als penningmeester en beheerder van de ledenad ministratie. De digitalisering van de administratie werd in 2001 verbeterd en aan de euro aangepast. Het aantal dona teurs is stabiel gebleven op ruim 1300. De bestuursleden Jalink, Garvelink, Penning en Van der Dussen zorgen steeds voor de bevoorrading van de winke liers, die zo vriendelijk zijn het tijdschrift Ons Bloemendaal zonder eigen winst te verkopen. Meer en Berg In de statuten van Ons Bloemendaal staat als doel van de stichting omschreven 'het behoud van het erfgoed van his torie, cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal en omgeving' en nergens is het meer nodig daar aandacht voor te vragen dan bij de ontwikkelingen rond het terrein van Meer en Berg. Alle bestuursleden, maar met name Peter de Natris, Joan Patijn en Henk Garvelink, hebben er veel ener gie in gestoken om bezwaar te maken, in te spreken, te overleggen met de vereniging Stichting Behoud Landgoed Meer en Berg, en andere verenigingen. Zo werd bezwaar gemaakt tegen een sloopvergunning van het Oude Zusterhuis en werd de status van rijksmonument aange vraagd voor het carré van het eerste ziekenhuis naar ont werp van Zocher, met daarbij het Oude Zusterhuis en het mortuarium. Het Groen Iemand die zich in korte tijd heeft ingewerkt is Louise de Vita, in de wandeling ons 'bestuurslid Groen'. Over kap van bomen en bestemmingsplannen overlegt zij met bewoners en met gemeenteambtenaren. Zij bezoekt commissieverga deringen en welstandsvergaderingen. Villapark Duin en Daal had daarbij haar bijzondere aandacht. Gelukkig kwam eind 2001 de beschikking af, waarbij het Villapark Duin en Daal en Het Bloemendaalse Park tot beschermd dorpsgezicht worden verklaard, maar daarmee staan we nog maar aan een begin. Louise de Vita heeft in 2001 vele uren besteed aan de vele punten waarop het villapark werd en wordt bedreigd in verdergaande bebouwing, afgraving van het duin en aantasting van het groen. Zo werd er bezwaar ge maakt tegen de plannen van Cobraspen om zeven garages te bouwen bij de villa op Mollaan la. Onvermijdelijk zullen daarbij bomen sneuvelen. Florentine van Eeghen, zelf 'groenjournalist', is ook altijd alert op aantasting van de natuur. Als buurtbewoner en namens Ons Bloemendaal neemt zij deel aan het overleg van de Vereniging Behoud Natuurgebied Lindenheuvel. Haar aandachtsgebied is ook het stijgende grondwaterpeil en de consequenties daarvan voor de grote oude bomen. De uitbreiding van de kunstgrasvelden, met alle bijkomende verstoringen van onze mooie binnenduin-natuurgebieden, is een punt van aandacht van Henk Garvelink. De redactie Veel van onze activiteiten geschiedt buiten de schijnwer pers, maar het tijdschrift 'Ons Bloemendaal' met de talrijke foto's en historische afbeeldingen is voor velen duidelijk het gezicht van onze stichting. De vele reacties voor de rubriek Reactie - oproep - mededeling geven aan hoe goed het blad gelezen wordt. De redactieleden Florentine van Eeghen, Joan Jalink en Peter de Natris proberen steeds om oud en nieuw materiaal op een aantrekkelijke manier te integreren en te presenteren. In technisch opzicht worden zij daarbij terzijde gestaan door eindredactrice Renée de Bruin, vorm gever Monique van Uchelen van Creative Communications BV te Overveen en onze huisdrukker André Melisie te Heemstede. Liet jaar 2001 stond landelijk in het teken van aandacht voor het historische interieur en voor honderd jaar sociale wo ningbouw. Voor het bestuur én voor de redactie waren deze thema's een leidraad. Dat begon al op 9 april, toen drs. Karin Gaillard op de Jaarvergadering in de Hartenlust Mavo sprak over Het ideale Binnenhuis. Het tweede tijdschrift van het jaar belichtte dan ook 'Het Interieur' met schitterende foto's van de inrichting van de oude huizen 'De Rijp' en Ons Bloemendaal, 26e jaargang, nummer 1, lente 2002 7

Ons Bloemendaal | 2002 | | pagina 9