reactie-oproep-mededeling-recictie-oproep-mededeling-reactie-oproep- Oprichting van 'Ons Bloemendaal' dat op democra tische wijze de sloop had kun nen aanvechten, besloot hij daar iets aan te doen. Hij zette een advertentie waarin hij me destanders zocht. De eerste die reageerde bleek zijn ach terbuurvrouw te zijn. Mevrouw Annie Veenen- daal-Roorda woont ook nu nog steeds op Mevrouw Veenendaal-Roorda de Borskilaan. Mevrouw Veenendaal ging met een lijst langs de deuren. Overal belde zij aan en zo had zij al spoedig de eerste dona teurs voor 'Ons Bloemendaal' bij elkaar. Anderen hebben naderhand het bestuurswerk van hen over genomen. Maar Eduard Zeegers bleef tot zijn dood een ech te bomenbeschermer. Zo redde hij een boom op de Donke- relaan. Deze was aan de voet ernstig beschadigd en ontbast en zou daarom gekapt worden. Op aandringen van Zeegers werd een tijdrovende behandeling van de bast ingezet en zowaar: de boom staat er nog steeds, op de hoek van het pleintje. Het nauwlettend volgen van de kap- en rooilijst is ook nog steeds een van de vaste taken van 'Ons Bloemen daal'. Mevrouw Jeanne Zeegers-de Zoete uit Zandvoort is al 25 jaar donateur van 'Ons Bloemendaal'. Dat is niet toevallig, want haar zwager Eduard Zeegers (1903-1989) nam des tijds het initiatief om 'Ons Bloemendaal' op te richten. Mevrouw Zeegers vertelt dat Eduard Zeegers als kind vaak logeerde in het huis 'De Nagtegaal' in Overveen, bij zijn grootouders. Grootvader E.J.J. Kuinders was civiel ingenieur en directeur van de Haarlem-Zandvoort Spoorwegmaat schappij, welke rond 1880 de spoorlijn naar Zandvoort liet aanleggen. De kleine Eduard verkende de omgeving en ge noot van de natuur en hij besloot als kind al dat hij eens in de gemeente Bloemendaal zou willen wonen. In zijn ouderlijk huis in Amsterdam werden hem de liefde voor sport, kunst, cultuur en monumenten meegegeven. Na een werkzaam leven in textielagenturen vestigde Eduard Zeegers zich met zijn zuster Maria in Bloemendaal op de Laan van Boreel 10. In die tijd haalde hij in Amsterdam de kranten door een actie voor het behoud van de iepenbomen langs de grachten. Toen in Amsterdam de iepziekte werd gesignaleerd, dreigde in een keer alle bomen langs de grachten gerooid te wor den. Eduard Zeegers wilde eerst nader on derzoek en drong aan op bezin ning. Toen het tot hem doordrong dat op het Bloemen- daalse Kerkplein twee oude pand jes werden ge sloopt en dat dit niet kon worden tegengehouden omdat er geen georganiseerd Eduard Zeegers verzet bestond Joan Patijn 25 Jaar Ons Bloemendaal eactie-oproep-mededeling-reactie-oproep-mededeling-reactie-oproep- Ons Bloemendaal, 26e jaargang, nummer 2, zomer 2002 37

Ons Bloemendaal | 2002 | | pagina 39