25 Jaar Ons Bi.oi;mi;ndaai. Twee aardige publicaties van Nationaal Park Zuid-Kenne- merland zijn verkrijgbaar bij Duincentrum De Zandwaaier aan de Zeeweg. Het boekje 'Fietsen met de wind in je ha ren', twee fietsroutes met achtergrondinformatie, is al wat ouder 3,50). Onlangs is verschenen 'Tekens van Toen, lopend of fietsend langs de cultuurhistorie van het Nationaal Park Zuid-Kennemerland' 4,00). De volgende belangwekkende oudere publicaties zijn afge prijsd en nog te verkrijgen bij secretaris Joan Patijn te Bloemendaal, telefoon 023- 5270190: Fotoboek 'Huis en Haard, monumenten van het wonen' door Ileen Montijn, 10,-; Fotoboek 'Bloemendaal voor de lens, Ignatius Bispinck en het gemeentelijk fotoarchief door Jet Slagter, Henk Wierin- ga en Noortje Enderman, 10,-; 'Bloemendaal, 350 jaar kerk en dorp' door Bert Sliggers, 5,-; 'Buitenplaatsen van Bloemendaal' door Wim Post, 5,-; 'Hartenlust, een historisch onderzoek naar de ontwikkeling van buitenplaats tot woon- en winkelcentrum in Bloemen daal' door Wim Post, 5,-; 'Bouwen aan Bloemendaal, architectuur en bouwhistorie vanaf 1883' door Wim Post, 5,-; 'Haarlems Schoone Omstreken', overdruk van de kaart uit 1836 van de landmeter F.J. Nautz, met vermelding van alle toenmalige landgoederen en hun eigenaren, 10,-. Boekennieuws Geachte redactie, In het lustrumnummer 2 (pag. 36) is een reactie weergege ven van de heer Uytendaal uit Haarlem naar aanleiding van een in het Lustrumnummer 1 (pag. 33) getoond ontwerp van de landschapsarchitect John Bergmans uit 1947, voor een R.K. begraafplaats te Bloemendaal. De heer Uytendaal gaat er kennelijk van uit dat dit een ontwerp betreft van de R.K. begraafplaats St. Adelbert aan de Dennenweg in Bloe mendaal. Het ontwerp betreft echter een begraafplaats aan de Johan Verhulstlaan nabij de Duinlustparkweg. Dit ont werp is nimmer gerealiseerd. Het behoeft overigens geen twijfel dat de begraafplaats aan de Dennenweg in 1924 in gebruik is genomen. In dat jaar werd ook de kapel naar ont werp van de Benedictijner monnik, architect Dom. Paul Bellot uit Oosterhout, gebouwd. Ons Bloemendaal, 26e jaargang, nummer 3, herfst 2002 37

Ons Bloemendaal | 2002 | | pagina 37