Sporten is gezond en uitdagend, en de sportclub biedt een sociaal kader van kameraadschap, gezelligheid en sportivi teit. De veenweiden en landgoederen in de fraaie binnen duinrand waren een prima plek voor de elitesporten van de vroege twintigste eeuw. Maar de clubs zijn allang niet elitair meer, integendeel, veel leden sterken de kas en de competi tie. Competitie vraagt talent en goede trainings- en wed strijdmogelijkheden. En dus komt de vraag naar meer: meer leden, meer kunstgras, meer lichtmasten, meer sponsoring, meer parkeergelegenheid, meer tribunes, meer clubhuizen en dit naast de ruimte die ook nog wordt gevraagd voor de vele individueel beoefende sporten, zoals de paardensport, wandelen, en fietsen. Hoe gaan gemeentes om met dit spanningsveld tussen de gerechtvaardigde vraag naar optimale sportbeoefening en de kwetsbare natuur en ecologie van de binnenduinrand, uniek in Europa? De Stichting Santpoort en de Stichting Ons Bloemendaal vragen de wethouders Sportzaken van Velsen en Bloemendaal in een discussiemiddag in het ABCafé naar hun visie. Aan de discussie wordt deelgenomen door een land schapsarchitect die juist op dit gebied zijn sporen heeft ver diend, en de voorzitter van de Stichting Duinbehoud. Reacties uit de zaal zijn meer dan welkom. Ter gelegenheid van het ABCafé is de fototentoonstelling 'Het Landschap van Ruisdael, Zuid Kennemerland Nu', voor het laatst te bezichtigen op 9 september vanaf 15.00 uur. ABCafé op maandag 9 september 2002 aanvang 17.00 uur in het ABC Architectuurcentrum Haarlem, Groot Heiligland 47 tegenover het Frans Halsmuseum. Toegang is vrij. U betaalt uw eigen drankje. Geacht bestuur, Hierbij wil ik u van harte bedanken voor de drie prachtige kaarten, mij op 8 april uitgereikt. Het wonder wil, (het woord "wonder' staat in mijn leven dikwijls voor "toeval") dat op iedere kaart een huis staat, waarin ik eens woonde en nog woon (sinds 1934). Alle drie de huizen staan dicht bij een stationnetje, Bloe mendaal, Heemstede-Aerdenhout en Vogelenzang, aan de westzijde van de Noord-Zuid Hollandverbinding. Ze staan ook gedrieën onder de vleugels van een buiten plaats, Hartenlust, Boekenrode en Vogelenzang. Onder deze drie huizen de garenblekerijen van Jan Pieter Aertsz, die van Adryaen Jansz Gael, en de Duynen ende Wildernisse, en het is tot op de bodem uitgezocht. De scholen waarop eenieder uit mijn gezin een groot deel van de dag doorbracht, staan ook allemaal binnen de ge meente, de Bornwaterschool, de Aerdenhoutse School vereniging, het Kennemer Lyceum en de Graaf Florisschool. Wanneer Bloemendaal nu niet een beetje van mij is, weet ik het niet! En met de kaarten kan ik het bewijzen. Met vriendelijke groet, T. Jepsen-Flohil, Vogelenzang 25 Jaar Ons Bloemendaal Ons Bloemendaal, 26e jaargang, nummer 3, herfst 2002 41

Ons Bloemendaal | 2002 | | pagina 41