Oda Bonarius in de huidige parochiekerk. ruimte en wat kantoorruimte, niet meer dan nodig is. Het voelt goed. Dat blijkt ook want elke zondag na de viering drinken we koffie met elkaar en blijven mensen nog lang napraten. Een speciale inrichtingscommissie onder leiding van Jan Besemer zorgde voor een verant woorde (liturgische) inrichting, met onder meer de prachtige glas-in-loodra- men. Dankzij een hele grote bijdrage van het PEN kon kunstenares Annette Min uit Bergen, dochter van de be roemde Jaap Min, de ontwerpen maken. Het is non-figuratief en vertelt het ver haal van de Heilige Drie-Eenheid. Het Haarlemse atelier van Bogtman heeft de ramen van geblazen, gekleurd glas gemaakt. In de klokkentoren van de vorige kerk hingen vier klokken. In de huidige losstaande klokkentoren (campanile) is Laurentius, de grootste klok, van het toneel verdwenen. De overgebleven drie klokken dragen de namen Leonardus, Adrianus en Gabriël. 1951: pioniersters van de St. Priscagroep in de tuin van 'Sparrenheuvel' (Oda zit uiterst links). De huidige kerk in het Bispinckpark En in de tussentijd, terwijl wij in de aangepaste oude kerk en daarna in de Josephschool zaten, waren we met de parochie bezig met kerkbouwplannen. De te bouwen kerk mocht van het bisdom absoluut niet gro ter worden dan hij nu is, met zo'n 150 zitplaatsen en met een uitbreidingsmogelijkheid naar 250 plaatsen. Het kerkge bouw zelfheeft, van boven af gezien, de afmetingen van de flats. Daarom heeft de kerk bij wijze van aanpassing een soort omloop. Ook de daken van zowel kerk als flats zijn hetzelfde. Van de opbrengst van de grond, die is verkocht aan een projectontwikkelaar die het bestemmingsplan (arti kel 19) liet wijzigen in woonbestemming, konden wij deze kerk laten bouwen. Waarschijnlijk is dit de laatstgebouwde kerk in Nederland, voor zover ik weet zijn er geen nieuwe meer bij gekomen. We hebben een gescheiden kerkruimte, een ontmoetings Sparrenheuvel Wat betreft het huis 'Sparrenheuvef: in de oorlog hebben de Duitsers er vreselijk huisgehouden. Het was toen overi gens al in het bezit van de parochie. Na de oorlog hebben we daar met het jeugdwerk gezeten. Dat was natuurlijk fan tastisch! Zo'n heerlijk oud pand, waarin we ons konden uit leven. Er was geen verwarming, er zaten geen ramen in. De kinderen sprongen zó door de openslaande deuren naar bin nen, totdat... er eentje pardoes door het glas sprong. Ze had niet in de gaten dat er inmiddels ruiten in waren gezet! Op het pleintje voor de hoofdingang hesen we bij de opening van elke bijeenkomst trots onze vlag. Dat was indrukwek kend na vijf jaar oorlog! Meerdere malen hebben wij op het grote buitenterrein (de kerk stond er nog niet) de LAPRIBI (LAurentius was de naam van de verkennersgroep, PRIsca, BIspinck) gehouden. Dat was een geweldige happening, een soort kermis met alles erop en eraan; zowaar een reuzenrad, door de verken ners in elkaar gepionierd! Op de grote vijver voerden we, op een vlot, toneelstukken uit. Zelfs Faust werd er ten tonele gevoerd! 'Sparrenheuvel' was eigenlijk een soort parochiehuis waar de vergaderingen werden gehouden, en er was een biblio theek. De jongerensociëteiten Toshaba en Scarabee hadden op de zolder hun onderkomen. De St. Josephschool is ook begonnen in 'Sparrenheuvel'. Op de begane grond waren 24 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 2, zomer 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 26