De Zomerzorgerlaan omstreeks 1900. Links de zogenoemde Vijfhuizen, in 1935 gesloopt. Op de achtergrond de oude tuinmanswoning van Oud-Zomerzorg en de boerderij. werd door hem ondernomen, zowel naar de noord als naar Hillegom en Lisse, waar de meeste familieleden wonen van zijn vrouw. Regelmatig bezoekt hij op dinsdag de veemarkt in Purmerend. Het gaspedaal wordt dan flink ingetrapt en over voorrangsre- gels baseert hij zich op zijn eigen mening. Zijn rijbewijs dateert nog uit de periode dat een rijexamen niets voorstelde. Zijn auto's koopt hij bij garage Beekman in het dorp. Wel ziet men hem regelmatig rijden in weer een andere auto; menigmaal omdat hij kans had gezien er weer een total loss te rijden. Het boerenbedrijf op Huys te Bloe- mendaal liep in 1980 af. In dat jaar sloot Cees Uitendaal, toen 84 jaar, voorgoed zijn ogen. Zijn vrouw zette het boerenbedrijf met hulp van haar familie nog enige tijd voort. Haar huiskamer is dan rijkelijk versierd met antieke spulletjes die afkomstig zijn uit het eerste huwelijk van haar man, maar waar ze zelf niets om geeft. Na zijn dood deelt ze het antiek uit aan familieleden om eindelijk spullen aan te kunnen schaffen die ze zelf mooi vindt, zoals een nieuw boeren bont servies. Als na een aantal jaren haar gezond heid verslechtert, besluit ze de boerde rij te verlaten en in 1986 te vertrekken naar 'Oldenhove', een verzorgingshuis te Overveen. Het wordt dan stil op de boerderij. Twee jaar later overlijdt zij op de leeftijd van 82 jaar. Als zijn vader in 1928 overlijdt, neemt Cees de boerenbe- doening over. In 1931 trouwt hij. Zijn vrouw Cornelia werkt ijverig mee op de boerderij. Ze zijn erg op zich zelf, dus niet gediend van pottenkijkers. Zijn broer Jan en zus To verhuizen naar een boerderij in Driehuis. In 1962 overlijdt Cornelia. Twee jaar later trouwt Cees op nieuw, nu met Catharina (Truus) Smit uit Lisse. Het huwe lijk vindt plaats in 1964, in de rooms-katholieke kerk van Vogelenzang. Zijn wens kinderen te krijgen blijft ook nu onvervuld. Boer Cees had ook een hobby: autorijden. Menig tochtje De leegstaande boerderij raakte al snel nog verder in verval. De gemeente Bloemendaal, die in 1919 de boerderij met hooiberg, schuur en weilanden van de erven Teding van Berkhout overnam, vond toen als koper de familie W.P. Witkop die deze boerderij, inmiddels op de monumenten lijst, wilde restaureren. In 1993 kreeg dit zijn beslag. 10 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 3, herfst 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 12