Voormalige boerderij Vogelenzangseweg 198. bedrijf overdeed aan zijn zoon Piet, ging hij wonen in de nog bestaande woning daarnaast, nummer 196. De vrouw van Piet, Anna Duivenvoorden, was een bekend figuur in het dorp; men noemde haar 'Vrouw Krentebroodje'. In de Tweede Wereldoorlog waren zij goed voor hun medebur gers. Zij verkochten hun melk tegen een normale prijs. In deze tijd kwam een neef, Willem genaamd, zijn oom Piet helpen. Neef Willem trouwde met Martina Verdegaal, een van de dochters van de nabijgelegen boerderij 's Graven- weg. Na de dood van Piet woonden Willem en Martina nog lang met hun tante op de boerderij. Willem Hulsebosch zet te het bedrijf voort, maar ging in 1977 over op het houden van pensionpaarden. De boerderij werd in 1986 afgebroken in verband met plannen voor een golfclub. Toen die niet doorgingen werd de huidige villa gebouwd. Rechts van café Rusthoek is nu een kaal stuk land. Hier stond tot voor kort het witte huisje met adres Vogelenzang- seweg 180. Het was meer dan 100 jaar oud. Het linker ge- Boerderijtje annex bollenschuur van de familie Schaefer. deelte werd gebruikt als bollenschuur, het rechter gedeelte was woonhuis. De houten koeienstal stond achter het huis. Na de Eerste Wereldoorlog was de weduwe Schaefer met haar kinderen uit Duitsland hier als huishoudster komen wonen bij de eigenaren Warmerdam en V.d. Ploeg. Zoon Eduard Schaefer bleef er wonen en werken als knecht. Na hun hu welijk in 1948 kwam ook mevrouw Cootje Schaefer-Mense van de iets verderop gelegen boer derij De Hut hier te wonen. De heer en mevrouw Schaefer waren van 1959 tot 1975 eigenaren. Helaas moest het huis vanwege de slechte staat worden afgebroken. Op de bestaande rooilijn komt nieuwbouw. De waterpomp uit het huis wordt door de nieuwe eigenaren opgeknapt en krijgt te zijner tijd een plaatsje in de tuin. Boerderij van P. de Wilde op Leyduin. Bij het witgeverfde, houten jufferhuis (Tweelinghuis) op Leyduin staat links daarvan iets verder langs de doorgaande weg een bruine, houten schuur. Bij deze schuur stond een boerderij met adres 2e Leyweg 5Piet de Wilde en Dorus Dobbe hebben hier geboerd, tot Dobbe verderging aan de Margrietenlaan nr. 1 De muur en het schuurtje van de schuin ertegenover liggen de kwekerij van Leyduin staan er nog. Het informatiehuisje op de parkeerplaats van Woestduin- Leyduin/Vinkenduin is genaamd De Kakelye. Die naam was in de 17e eeuw in gebruik voor een boerderij die lag aan de Houtvaart ten noorden van de Manpadslaan en hoorde bij het landgoed Leyduin. In 1769 heette de boerderij daar Eykenbos, vanouds de Kakeleye. Afbeeldingen zijn onbe kend. 30 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 3, herfst 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 32