tijdschriften mee en schreef twee theologische boeken. Hij is op 59-jarige leeftijd overleden en ligt begraven in het priestergraf van de parochiekerk Vogelenzang. Citaten uit het In Memoriam, uitgegeven ter gelegenheid van de uitvaart van Pater Ansfried 'Hein' Hulsbosch (1912 - 1973): 'Ze waren er allemaal, de z.g. progressieven en conserva tieven, de protestanten en de katholieken, de professoren en de huismoeders, de studenten en de landarbeiders, de eenvoudigen, de geletterden en de gelovigen.' 'Onze goeie medebroeder Ansfried en onze goede broer Hein, priester en profeet, ontleende ook zijn gezag aan uiterlijke wijding en innerlijke roeping, die echter in vol komen rust en harmonie samenkwamen in de God van zijn geloof, studie en gebed.' 'De eenvoud van zijn afkomst werd nooit verstoord door de veelheid van zijn gaven; de blauwe kiel van het huise lijk boerenbedrijf werd nooit minder geacht dan het gestileerde augustijnenhabijt; het eenvoudige'comfortloze huisje in het Vogelenzangse Panneland was hem niet min der dierbaar dan de tot voor kort statige behuizingen van onze monumentale kloosters in Nijmegen of Rome; zijn omgang met kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders en theologen van internationale vermaardheid deden niets af aan de interesse voor de koeien van broer Piet en de bol len van broer Dirk.' 'Op een erkende Universiteit zou hij een topsalaris ver diend hebben, hij was tevreden met de kloosterpot bij het op hoog wetenschappelijk niveau opleiden van zijn eigen medebroeders, zoals hij tevreden was met een voorhisto rische fiets, een plankje voor bagagedrager en een tentje voor de vakantie.' 'Hij was een echte wetenschapper, universeel gericht, ook op de randgebieden van zijn eigen vak, van astronomie en chemie wist hij ook zijn weetje, al vloog het Pannelandse geboortehuisje ook bijna in de lucht toen hij het als gym nasiast nog niet zo precies wist.' De vertegenwoordiger van de Kerkenraad van de Her vormde Gemeente van Amsterdam-Sloten en de Oecu menische Studiecommissie sprak onder meer: 'In het oecumenisch werk heeft pater Hulsbosch op zijn eigen onopvallende manier een zeer grote invloed gehad. Niet alleen heeft hij aan de vormgeving van onze gemeenschappelijke kerkdiensten zijn priesterlijke bijdra ge geleverd, maar het was vooral op het moeilijke en vaak nog onontgonnen terrein van de theologische verkenning naar de mogelijkheden tot samenwerking, dat hij stille pioniersarbeid verrichtte. Ina Mostert Zuidelijk van de Camping aan de Tweede Doodweg loopt een weg (verboden toegang) in de richting van de duinen. Aan deze weg liggen de resten van de boerderij met adres Tweede Doodweg nr. 15. Gebouwd in de 17e eeuw. Deze zou 'Margrietenburcht' geheten hebben, maar die naam is bij de Vogelenzangers niet bekend. Zij kennen dit pand als de Boerderij van Sluizer. Daarvoor waren vader en zoon Meijer pachter. Het land ernaast heet De Plack. De boerderij was een rijksmonument en is in 1989 door brand verwoest. Op de hoek van de Leidse Vaart en de Bekslaan staat restau rant 'La Tulipe Noire'voorheen onder andere Café Graaf Floris. Op de plaats van de twee woningen ernaast, huis nummers 30/32, stond een langhuisboerderijevenwijdig aan de weg gebouwd, bouwjaar onbekend. In het begin van 1900 was hier het transportbedrijf Van Galen gevestigd. In de stal stonden de karren en later de auto's. De boerderij is in 1934 afgebroken ten behoeve van de bouw van boven genoemde twee woningen. Transportbedrijf Van Galen aan de Leidsevaart, foto ca. 1920. In de bocht van de Margrietenlaan en de Zilkerduinweg met adres Margrietenlaan 1 staat het bedrijf met woonhuis van Bollenbedrijf Van Saase. Tot 1961 stond hier echter een wit te boerderij met schuren. De datum van bouw is onbekend. De laatste boer was Kees Verdegaal, bijgenaamd 'de ruige boer'. Wegens verdroging van de weiden is hij van veeteelt overgegaan op bollenteelt. Het tegenoverliggend bosterrein, De Goudberg, hoorde er ook bij (in 1950 afgezand). In 1950 was Margrietenlaan 1 de groentekwekerij van Roeien en later kwam er C. Dobbe van boerderij I.eyduin. 32 Ons Bloemendaal, 27e jaargang, nummer 3, herfst 2003

Ons Bloemendaal | 2003 | | pagina 34