doorverwezen naar de rechtbank omdat het zich richt tegen een vergunning die is ver leend in een beslissing naar aanleiding van een bezwaar. Villa Rodesteyn, Mollaan la, hoek Potgieterweg (foto AvK, coll. Bloemendaal). gunning vernietigd. Cobraspen is van deze tweede uitspraak in beroep gegaan bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Op 7 januari 2003 heeft Cobraspen ook een vergunning gevraagd voor de bouw van drie garages. Naar zijn zeggen betrof dat een wijziging van de bouwaanvraag van 24 fe bruari 2000. De gevraagde vergunning is door B en W op 8 april 2003 verleend. Op 20 december 2001 is door de Minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening en de Staatssecretaris van Onderwijs Cultuur en Wetenschappen het gebied Bloemen- daalse Park/Duin en Daal aangewezen als beschermd dorps gezicht in de zin van de Monumentenwet. De Villa Rode steyn ligt in dit beschermd dorpsgezicht. Dat betekent dat B en W een aanvraag voor een bouwvergunning na de aan wijzing tot beschermd dorpsgezicht dienen aan te houden en in sommige gevallen voor advies voor te leggen aan Ge deputeerde Staten, totdat een nieuw bestemmingsplan is vastgesteld. Van dat bestemmingsplan is thans het vooront werp gereed en het plan zal binnenkort in procedure ko men. In dat plan ligt de nadruk op het behoud van vrijstaan de villa's op grote kavels in het groen en op handhaving van opgaande beplanting, zowel op privé-kavels als in het open bare gebied. 'Ons Bloemendaal' is van mening dat de consequentie van de tweede uitspraak van de rechtbank van 17 december 'Ons Bloemendaal' heeft aangevoerd dat het gebruik van het meervoud woningen en kantoren in de planvoorschriften nog niet betekent dat die voorschriften daarom zien op meer dan één woning of kantoor. In de bestemmingsplan-taal waarin het bestem- mingsplan Saxenburg is geschreven, worden alle bestemmingen in meervoud be schreven ook wanneer het gebruik van een woord in enkel voud volkomen duidelijk zou zijn, bijvoorbeeld het woord pergola in plaats van pergola's. De bestemming van art. 7 van de planvoorschriften woon- en kantoordoeleinden be trof uitsluitend de villa Rodesteyn, binnen het plangebied geldt voor geen ander perceel deze bestemming. Het be stemmingsplan kent ook de bestemming scholen en kerken daar waar maar op één gebouw wordt gedoeld namelijk de BSV en de kerk van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Potgieterweg. Het is dan ook niet aannemelijk dat in het bestemmingsplan is bedoeld dat mits een gebouw (lees vil la) maar een gevelbreedte heeft van 20 meter daar meerdere woningen en/of kantoren in zouden mogen worden geves tigd. In haar bezwaar/beroep heeft 'Ons Bloemendaal' ver der aangegeven dat naar haar mening maar één garage mocht worden gebouwd. Ook de buren aan de Mollaan hebben een bezwaarschrift ingediend en daarin ongeveer hetzelfde aangevoerd. De bestuursrechter2 heeft, toen hij zich voor de tweede keer over de bouwvergunning boog, beslist dat maar één garage mag worden gebouwd. De beslissing is gebaseerd op art. 9 van de planvoorschriften waarin staat welk percentage van een erf mag worden bebouwd. Het bebouwingspercentage is niet gerelateerd aan het aantal woningen maar aan de oppervlakte van het erf. De rechtbank heeft daarom in haar uitspraak van 1 7 december 2002 alsnog de na de eerste uit spraak van de rechtbank door B en W verleende bouwver- Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 2, zomer 2004 13

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 15