Zorgpunten Na alle loftuitingen op onze bijzondere gemeente werd de lezer gevraagd: Bent u bezorgd over bepaalde plekken of gebouwen?' Deze vraag kon door de meeste inzenders niet anders dan uitvoerig worden beantwoord. Immers, dat waar je om geeft wil je graag behouden en ontwikkelingen die het voortbestaan ervan kunnen bedreigen, roepen bezorgdheid op. Bezorgdheid roepen op: 1.- Landgoed Lindenheuvel 2.- Bebouwing terrein voormalig Provinciaal Ziekenhuis 3.- Westelijk Tuinbouwgebied 4.- Caprera, opdringen kunstgrasvelden, lichtmasten 5.- Kopje van Bloemendaal, slecht onderhoud van Uitkijktoren en begroeiing, geen uitzicht 6.- Bebouwingsplannen voormalig Intratuin terrein 7.- Inrichting voormalig Marine Hospitaal terrein 8.- Restauratie Elswout, aanleg extra toegangsweg 9.- Bloemendaalse strand, Parnassia, visuele vervuiling, geluidsoverlast paviljoens 10.- Verloedering Kop van de Zeeweg, Bloemendaal Ook nu een greep uit de vele persoonlijke reacties: "Ik vind het Kopje van Bloemendaal erg verwaarloosd. Bovendien zijn de bomen zó gegroeid, dat het mooie uitzicht er niet meer is." "Bezorgd over PZ-terrein en Lindenheuvel en de voortschrijdende 'verhekking' in o.a. Duin en Daal." "Nieuwbouw aan 't Halve Maantje. Aantasting van de natuur aldaar. Vooral die prachtige bomenrijen." "De onbebouwde plekken (weilanden, parken etc.) mogen niet bebouwd worden. Jammer van de nieuwbouw achter het voormalig PWN-gebouw." "Strandvlakte die verpest wordt door de hockeyindustrie. Met name Caprera." "Houd a.u.b. met argusogen in de gaten wat er gaat gebeuren met dat brokje grond dat 'Inholland' aan Bloemendaal heeft gelaten van het terrein van het Marine Hospitaal." "Bezorgd? Jazeker! De gemeente zou een actie moeten starten om de vele verkeers borden, reclameborden etc. te verwijderen. Veel ervan is overbodig." "De bebouwing van het Westelijk Tuinbouwgebied Haarlem is een aantasting van een mooi overgangsgebied!" "Het Westelijk Tuinbouwgebied! Kraantje Lek. De reeks ver keersdrempels van de Jul. van Stolberglaan tot in gemeente Zandvoort (Bentveld Westerduinweg). Nota bene zelfs op het historisch Kopje van Aerdenhout, schandalig!! Haringbuijs- gebied, rotonde Zeeweg." Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 2, zomer 2004 17

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 19