benadrukt men dat het geen klooste rorde is, wat velen veronderstellen, maar een ideële lekenorganisatie die zich beweegt op een breed terrein van zorg en welzijn. De noordzijde van het gebouw breidt men uit met 26 woon- slaapkamers, een missiekantoor en een opleidingscentrum. De voorge vel krijgt een uitgebouwde glas wand - waardoor men zicht heeft op de mooie trappenhal. De naam Duinzicht wordt vervangen door 'Van Ginnekenhuis' - naar degene die in 1922 het initiatief tot deze organisatie nam. Ook anno 2004 heeft Vogelenzang nog steeds goede herinneringen aan deze Kruisvaarders - in de volks mond broeders genoemd. Ze orga niseerden een jongensclub en ook een verkennersgroep. Broeder Perry was de organist van jeugdkerkkoor 'De Kustkrekels', dat nog altijd bestaat. De heer Fried Aardekam zong jarenlang bij het Kerkkoor Cecilia. De heer Wempe was verbandmeester bij de E.H.B.O.-vereniging. De heer Eric van Waijenburg, nu woonachtig in Hillegom, directeur van 1960 tot 1970, memoreert de geslaagde tentoonstelling van handwerken en kunstwerken gemaakt door Vogelen zangers. Overledenen konden in het Van Ginnekenhuis worden opgebaard. En ook uit het feit dat de Kruisvaarders een eigen graf hebben op het kerkhof van Vogelenzang blijkt de bijzondere relatie met dit dorp. Woonden er rond 1960 nog ca. 45 Kruisvaarders, door de sterke vergrijzing vermindert dit aantal snel. Kon men aan vankelijk de overtollige ruimte in de nieuwbouwvleugel nog ten nutte maken door deze te verhuren voor het verple gend personeel van de inrichting De Hartekamp, geleidelijk noodzaakten de hoge kosten tot het vinden van een kleiner onderkomen. Voor enkele oudere leden biedt het verzor gingshuis De Vogelsanck onderdak, voor een zevental ande ren in het voormalige Zusterhuis van het seminarie Hage- veld te Heemstede. Appartementen op Beuckenhaege. Foto Ina Mostert 2004. mentenvilla's: 'Beuckenduin' en 'Beuckendael' (Vogelen- zangseweg 77 en 79). Het landgoed heet voortaan 'Beuckenhaege'. Met dank aan de familie Van Emmerik, mevrouw Marijke van Grieken, Makelaars in tabak Dentz en Van der Breggen BV, de heer Charles Thie te Amsterdam, architectenbureau Van Manen, de heer R. Tissing te Noordwijk, de heer E.P.M. van Waijenburg te Hillegom, de heer J. van Tongeren uit Vogelenzang en de heer Jaap Nagtegaal, gemeente Bloemendaal. Beuckenhaege In 1985 kocht de onroerend goed exploitant Westside Investments Lisse het Van Ginnekenhuis. Na de sloop van het oude huis in 1987 restte van de oude glorie slechts een wat slecht onderhouden eikenbos, enkele grote beuken en twee lindes. Ze vormen de entourage voor twee door de Noordwijkse architect Dick van Manen ontworpen apparte- Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 2, zomer 2004 31

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 33