Duin en Daal (aan de toenmalige Parallelweg, nu Dr. Jac. P. Thijsselaan. PvdW). Ik ging regelmatig naar hen toe, voor een boodschap of om wat fruit te brengen. Op een van die tochtjes raakte ik overi gens helemaal de kluts kwijt over mezelf. Ik kwam iemand tegen die zei: 'Ik hoef niet te vragen wie jij bent. Je lijkt sprekend op je vader.' Even later kwam ik iemand tegen die vond dat ik sprekend op mijn moeder leek. Ik kwam hele maal in verwarring thuis en vroeg: 'Wie ben ik nu eigen lijk?' De familie Van der Vliet-Borski Mijn grootvader was getrouwd met Olga van der Vliet, telg uit het geslacht Borski-Van der Vliet dat een reeks van bui tenplaatsen bezat in Overveen en Bloemendaal, plus het gebied van de huidige Kennemerduinen. Mijn grootmoeder was een energieke vrouw en wel wat streng. Zij wist wat ze wilde. Ze heeft elf jaar moeten wachten voor ze van haar familie toestemming kreeg om te trou wen met Adolphe Burdet, die niet als goede partij werd beschouwd. Maar ondanks de grote fmancieel-economische kloof die zij moesten overbruggen, hadden zij een heel goed, liefdevol huwelijk. Ze zijn bijna vijftig jaar getrouwd geweest. Ik was elf jaar oud toen mijn grootmoeder overleed. Mijn overgrootmoeder, mevrouw Anna van der Vliet geboren Borski, die op Duinlust woonde, had in haar testament bepaald dat alle grondbezit onverdeeld moest blijven. Mijn vader vertelde over de eindeloze verga deringen in de poort van Elswout, met rentmeester Vrijland erbij. En er gebeurde maar niets. Er kon alleen iets besloten worden als alle erfgenamen het eens waren. Ze wa ren er ook niet altijd allemaal, want sommigen woonden ver weg. Er was een tak in Noorwegen, een andere tak op Madeira en nog een tak in Amerika. Mijn vader is één van de eersten geweest die er genoeg van kreeg en er uit is gestapt. Hij vond het een onmogelijke toestand. Er was ook een probleem met een tuinman of een jachtopziener waar de erfgena men maar geen gezamenlijke op lossing voor konden vinden. Dat vond mijn vader te gek. Hij is naar die man toegegaan en heeft besloten wat er besloten moest worden. De familie Burdet De familie Burdet kwam oorspronkelijk uit de Savoye in Frankrijk. Na het Edict van Nantes in 1 685 namen ze als Hugenoten de wijk naar Zwitserland. Op een tentoonstel ling in Lausanne heb ik nog sporen van de Burdets gevon den. Mijn grootvader Adolphe Burdet studeerde Frans in Lausanne en ging naar Egypte om les te geven. Als leraar Frans kwam hij bij de familie van der Vliet op Duinlust en ontmoette zo mijn grootmoeder. Zij hebben daarna nog samen in Constantinopel gewoond waar hun oudste kind, mijn oom Willem, in 1 894 is geboren. Hun tweede kind, mijn vader René Burdet, is in Haarlem geboren. Hun derde kind, Elise, tante Lily, is in 1899 op het buiten Grand De doorrit vanaf het zuiden gezien, met rechts de ingang van Lindenheuvel. De doorrit, vanuit het noorden gezien, met rechts het fietsenhok. Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 2, zomer 2004 7

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 9