Boerderijen In tijdschrift 3/2003 'Boerderijen' staat een kaartje afge beeld, dat ter gelegenheid van de Jamboree 1937 is uitgege ven. Het Vinkenbos wordt daarop vermeld als 'Vinkebaan'. Deze vinkenbaan van Jhr. Barnaart van Huis te Vogelenzang was toen al niet meer in gebruik. Hij heeft bestaan van 1888 tot 1908. Ook de genoemde Schulpweg is rond 1927 al opgehouden te bestaan en is slechts een pad in het bollenland geworden. In datzelfde tijdschrift staat ook een luchtfoto van de cam ping met de boerderij aan de Tweede Doodweg 1S in Vogelenzang. Ik wil u een van dichtbij genomen foto niet onthouden, want hierop is te zien hoe mooi deze boerderij uit 1784 was. In de Tweede Wereldoorlog is de boerderij gevorderd door de Duitsers (zie elders in dit tijdschrift, red.). In 1989 heeft een brand het gebouw verwoest. Maar de resten van de boerderij staan nog steeds op betere tijden te wachten. Ina Mostert, Vogelenzang Uitgaven in eigen beheer De heer H.G. van Marselis Hartsinck is de schrijver én uitgever van het boek Reis naar het heden, een avontuurlijke reis door zeven eeuwen. Het boek beschrijft de familiegeschiedenis van de geslachten Van Marselis Hartsinck en Veldhuyzen van Zanten. Door de af beeldingen en de beschreven tijdsbeelden wordt het leven in Kennemerland goed weergegeven. Van de hand van de heer J.W.G. van Doorn zijn de werken Oosterduin in Aerdenhout en Boerderijen in Vogelenzang. Het zijn twee bronnenstudies op basis van archiefonderzoek. Er zijn veel genealogische gegevens in verwerkt alsmede overdrachtsak ten van 1688 tot 1993. Veel Vogelenzangse families wor den erin genoemd. Deze drie publicaties door particulieren zijn in eigen beheer uitgegeven. Ze zijn in te zien en op basis van kopieerkosten te bestellen via de secretaris van Stichting Ons Bloemendaal, telefoon: 023 - 5270190. Eveneens is via haar te bestellen: In de Polder; kringen, clubs en normen binnen de Amsterdamse elite in de negentiende eeuw 1860-1880. Deze zeer verzorgde en informatieve doctoraalscriptie Ge schiedenis (UvA 9 januari 2004) geeft een beeld van de oude Amsterdamse regentenkringen en van de geslaagde nieuwkomers - waartoe de Borski's en de Van der Vlieten van Elswout en Duinlust gerekend kunnen worden (prijs 15). 30 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 3, herfst 2004

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 32