Open 0 bi Monumentendag Open Monumentendagen 2004 in de gemeente Bloemendaal Zaterdag 1 1 en zondag 1 2 september Voor de monumentendagen is dit jaar als landelijk thema gekozen voor Verdedigingswerken. In onze regio zijn dat de bunkers en andere over blijfselen van de Tweede Wereldoorlog. Duincentrum De Zandwaaier en Nationaal Park Zuid-Kennemerland, tentoonstelling en excursies De Atlantikwall, de verdedigingslinie van de Duitsers in WO II en wat daarvan nog te vinden is in de duinen tussen Zandvoort en IJmuiden, staat centraal in diverse fiets- en wandelexcursies in de duinen en in de tentoonstelling 'Atlantikwall in de Kennemerduinen'. Er is ook aandacht voor het gebouw; De Zandwaaier was het machinegebouw van het Haarlemse waterbedrijf uit 1898. Voor de fiets- en wandelexcursies dient u zich op te geven, u kunt kiezen en boeken op www.npzk.nl. U kunt ook bel len met nummer 023 - S411123. Met subsidie van de provincie Noord-Holland en het over- legorgaan Nationaal Park Zuid-Kennemerland is de fotoserie 'Atlantikwall in de Kennemerduinen' gemaakt. Boswachter en foto graaf zochten plekken op, die doorgaans voor publiek ge sloten zijn. Na de Open Monumentendagen blijft de ten toonstelling nog staan en wordt er gedurende drie weken een educatief lesprogramma aangeboden aan de Bloemen- daalse basisscholen over de verschillende vormen van verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog in relatie met de duinen van Zuid-Kennemerland, met aansluitend bezoek aan de Eerebegraafplaats aan de Zeeweg. Zaterdag 11 september tussen 10.00 en 10.45 uur in De Zandwaaier: ontvangst en opening van de monumentenda gen en de tentoonstelling door mevrouw L. Snoeck- Schuller, burgemeester van Bloemendaal en mevrouw F. van Diepen-Oosten, voorzitter van het Nationaal Park Zuid-Kennemerland. Iedereen is van harte welkom. Elswout gratis open Staatsbosbeheer stelt landschapspark Elswout twee dagen gratis open. Informatie over de excursies op www.npzk.nl. Dorpskerk Bloemendaal, open podium van jonge muzikanten en concert In de Hervormde Dorpskerk (1636) aan het Kerkplein in Bloemendaal klinkt twee dagen muziek. Zaterdag 11 september ieder uur open podium van muziek schoolleerlingen (vrije inloop 10.00 - 17.00 uur) en zondag 12 september openstelling na de kerkdienst van 13.00 tot 15.30 uur. Aansluitend begint om 16.00 uur een Dorps kerkconcert met tangomuziek door Cuarteto Renuevo en drankje na afloop. Dit concert behoort tot een serie en is niet gratis, toegang 8,-. Informatie over de organisatie van de Open Monumenten dagen geeft Joan Patijn, telefoon 023 - 5270190 of 06 - 27072966. Tankmuur, voorzien van prikkeldraad. In de verte een ingegraven tank die als afweergeschut diende, op de voorgrond 'Spaanse ruiters'. Gevaar in de duinen Ook nu nog wordt in de duinen munitie gevonden uit de Tweede Wereldoorlog. Vooral in de noord-oosthoek: bij IJmuiden, Driehuis en de Heerenduinen. Het zoeken van munitie, en zeker met een metaaldetector, is daarom strikt verboden en strafbaar. Komt u toevallig iets tegen, raak het dan nooit aan, maar markeer de plek, bijvoorbeeld met een stokje. Waarschuw daarna zo snel mogelijk de boswachters. Bel met Natuurmonumenten, tel. 023 - 5390513, indien nodig wordt u doorgeschakeld. Ook de ingangskiosk van Parnassia bij de kop van de Zeeweg is doorgaans bemand tussen 9.00 en 1 7.00 uur, telefoon 023 57321 77 Ons Bloemendaal, 28e jaargang, nummer 3, herfst 2004 5

Ons Bloemendaal | 2004 | | pagina 7