Vanaf het balkon van het noodziekenhuis. Lyceum, werden gedood. Echter, er waren ook vrolijke hoogtepunten. Annie en Nol (van BMHC) kregen een zoon; Sinterklaas (een andere Nol) en Piet (dat was ik, overigens) brachten cadeaus en gedich ten; op Kerstmorgen wekte de zusters de patiënten met kerstliedjes en er waren twee concerten: één in het najaar en één op 1 april, toen zusters (Lily en Elly) met een paar patiënten (zang en piano) voor ons optraden en wij daarna een paasmaaltijd hadden. Ook was daar het gelukje voor Mieke en mij, dat wij naar een concert mochten van Jo Vincent, die aan de overkant woonde en getrouwd was met huisarts Bos. Dan bezocht, in het voorjaar, een kleine delegatie van ons ziekenhuis een cabaretvoorstelling in collega-ziekenhuis Kareol, waar huisarts Kroon geneesheer-directeur was en waar mijn aanstaande echtgenoot (hoewel ik dat toen niet wist) zijn chauffeur en secretaris, ons had uitgenodigd. wanneer we geen dienst hadden, waren we op het balkon, of mengden ons in de menigte, soms tot heel laat in de avond. Ook zagen we vanaf het balkon de soldaten wegtrekken. Toen gingen we ieder ons weegs; we hadden het goed ge had, en ik hoop ook goed gedaan. Ik heb veel herinneringen, in details, uit het ziekenhuis meegenomen en al die jaren bij mij gehouden, om ze nu met anderen te delen" na) geleden, toen de oorlog begon. Het zou één van de laat ste dagen zijn dat ik daar liep. We zouden spoedig de draad weer oppakken waar, stilgelegd openbaar vervoer, ons had gedwongen die af te breken. Een week later was de oorlog voorbij. We bleven nog wel een tijd in het zie kenhuis werken en In november nog hadden we dolle pret bij de brandweeroe feningen, waarbij uit één van de hoogste kamers een glij baan was aangebracht naar het terrein naast hotel Roozen- daal (daar was ons mortuarium) en de 'jongeren onder ons' rondjes maakten en wel vijf keer naar beneden gleden, en de brandweerman die ons opving zeker moest hebben geweten dat we al een paar keer waren 'langs' geweest. Op 3 mei was ik jarig en als de dag van gisteren zie ik mij over de Elswoutslaan lopen genieten. Voorjaar en vrede in de lucht, net zulk prachtig weer als vijf jaar (op een week 20 Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 1, lente 2005

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 20