Maatschap Fysiotherapie (een praktijk die hij hier al sedert augustus 1978 heeft), zijn hier thans gevestigd Adminis tratiekantoor Komin en acupuncturist/arts Holsheimer. Zomertentoonstelling over Hartenlust en andere buitenplaatsen zijn: Jac. P. Thijsse (secretaris). Mr. P.G. van Tienhoven (penningmeester), de boswachter, mevrouw Yan Tienho- ven-Maesgraf, Th. C. Oudemans, dr. J. Th. Oudemans (voorzitter), A. Burdet en mevrouw Burdet-Van der Vliet. Ziekentriduüm Vogelenzang Van 13 mei tot 26 september organiseert Museum Van Loon een tentoonstelling over het leven op de buitenplaat sen van de familie Van Loon tussen 1600 en 1900. De fami lie Van Loon woonde 's zomers onder andere op Hartenlust in Bloemendaal en Leijduin aan de Leidsevaart onder Vogelenzang. Adres: Museum Van Loon, Keizersgracht 672 te Amsterdam, open rondom de weekenden van vrijdag t/m maandag van 11.00 tot 17.00 uur en in juli en augustus gedurende de hele week. Zie ook www.museumvanloon.nl. Foto dr. Jac. P. Thijsse e.a. Mevrouw drs. Celine Fenijn trof in 'Jac. P. Thijsse, een leven in dienst van de natuur' (Zwolle 1995) de namen van de personen die in het zomernummer 2004 op blz. 34 staan afgebeeld. Deze groepsfoto betreft 'Leden van de vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten op Texel in 1908'. Zij Ina Mostert-Stam, immer alert op Vogelenzangse informatie, attendeert er op dat de herinnering aan het ziekentriduüm in Bloemendaal ook in Vogelenzang voortleeft. De in het her denkingsartikel (zomer 2004) genoemde Ans Apswoude was al sinds 1962, toen nog Ans Arnoldus en leerling-verpleeg ster in de Mariastichting, als vrijwilligster aan het Triduüm verbonden. Na haar huwelijk kwam ze in 1967 in Vogelen zang wonen. In 1976 vroeg ze Cootje Schaefer-Mense om aan het triduüm mee te helpen. Vanaf toen hebben beiden hun medewerking verleend. Ook vele andere Vogelenzangers hebben in de loop van de tijd zich voor het triduüm ingezet, als hulp of als chauffeur. Dit mede omdat er elk jaar uit Vo gelenzang verscheidene zieken (later 'gasten' genoemd) aan dit driedaagse gebeuren deel namen. De Vogelenzangse pas tor Meijer en later ook de pastores Van Wijk en Dekker gin gen voor in vieringen. Men vergete voorts niet de medewer king van het kerkkoor Cecilia - waarbij de dames Apswoude en Schaefer zich aansloten. Gezocht Vanwege het thema 'Religie' van de Open Monumentendagen op 10 en 11 september zal het tijdschrift 3/2005 ook gewijd zijn aan dit thema. Daarom zoeken wij mensen die kunnen schrijven over, of bestaande publicaties kun nen leveren over de kerstening van het Hol lands kustgebied. Met name over de verering door de Hollandse graven van onze plaatselijke heilige Adelbert. In mei start de redactie met de voorbereidin gen voor dit monumentennummer. Contacten via de redactie: Joan Jalink-Eisema en Peter de Natris Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 1, lente 2005 29

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 29