Gezicht op de boerderij Veen en Duin' met omringende weilanden. belanghebbende en ervaren boer Sintenie bij het uitwerken van de plannen voor de nieuwe beek werd gehoord. Goed overleg met groendeskundigen van de gemeente en de hoc keyclub Bloemendaal resulteerde in een gedegen plan van aanpak. Beschermd dorpsgezicht Duin en Daal Net als bij Lindenheuvel is ook in Duin en Daal het wachten op een herzien bestemmingsplan. Inmiddels is waakzaam heid vereist om aantasting en verloedering te voorkomen. Bestuurslid Loes de Vita zet zich hiervoor in. Zo sprak zij met alle betrokken partijen over het behoud van de functie van het bekende Pannenkoekenhuisje in het Bloemendaalse Bos. van de Zandvoortselaan bij het kruispunt met de Boekenroodeweg. Kort na de ver koop van het pand door de gemeente Bloemendaal diende de nieuwe eigenaar een plan in om er een kantoorruimte van glas en koper aan toe te voegen. Na protest door Ons Bloemendaal en door buurtgeno ten bleek dat het bestemmingsplan bebou wing in het plantsoentje, waar B&W nog onlangs een millenniumgedenkboom heb ben geplant, niet toelaat, zodat deze bedrei ging snel van tafel was. De gemeente heeft de koper geen goede dienst bewezen door onjuiste of onvoldoende informatie bij de verkoop. Opnieuw ligt dan bij verontruste burgers de oneigenlijke taak om actie te ondernemen. Een dergelijke verspilling van emotie en energie zagen wij in dertijd bij het voornemen om een skatebaan aan te leggen in het beschermde weiland van Veen en Duin in Bloemen daal. Ook dit jaar ontstond daar commotie door de voorge nomen verkoop van de boerderij Veen en Duin, maar dan inclusief het areaal aan weilanden. Deze weilanden zijn ook gemeentelijk bezit en van bijzonder belang voor de water huishouding en de dure rioleringswerken die er zijn aange bracht. Naar later bleek waren niet alleen de burgers maar ook de gemeenteraad niet op de hoogte en hadden de ambtenaren een negatief advies over de voorgenomen verkoop verstrekt. Monumenten Theekoepel Wildhoef Met wethouder Van den Heuvel werd na een pittige discus sie overeengekomen dat het indertijd door Ons Bloemen daal onder de burgers ingezamelde bedrag, nu ruim 5.000 euro waard, bestemd blijft voor de theekoepel. Het geld is inmiddels op onze rekening gestort voor de restauratie, die hopelijk dit jaar zal worden uitgevoerd. Glasramen Vondelschool Aerdenhout Ons Bloemendaal legde contact met een glas-in-loodrestau- ratiebedrijf voor het eventueel verplaatsen en herstellen van de alleraardigste jaren '30 glas-in-loodramen van sportende kinderen in de muur tussen de gymzaal en het trapportaal. De totaalkosten gaan ons budget te boven. De Vondelschool zal allereerst met de wethouder en de oudercommissie overleggen. Haringbuys Het rijksmonumentje De Haringbuys ligt in de middenberm Meer en Berg Op 9 november vroegen wij bij het vaststellen van het refe rentiekader Beeldkwaliteit Park Brederode aandacht voor de status van zo'n beeldkwaliteitplan, dat immers niet in de plaats mag komen van het bestemmingsplan. Er sluipen in de zuidhoek al vergaande veranderingen in, zoals ten aan zien van de ontsluitingsweg, de aanbouw van de Zuidvleu gel en het Oude Zusterhuis. De Rijksdienst voor de Monu mentenzorg moet nu eindelijk vaststellen welke gebouwen monumentenbescherming zullen krijgen en tot hoever die bescherming strekt. T enslotte Hoewel wij er geen flitsende website op nahouden, merken wij tot ons genoegen dat steeds vaker een beroep op onze kennis wordt gedaan door leerkrachten, leerlingen en uni versitaire studenten. Ook het verzoek om rondleidingen, bijvoorbeeld op Elswout en in de Hervormde kerk van Bloe mendaal, neemt toe. Wij zetten ons hier uiteraard graag voor in. 8 Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 1, lente 2005

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 8