zoals 'naar de pracht der bloeiende bollenvelden' vielen erbuiten. Met de inval van de Duitsers in 1940 werd de vereniging - van een illusie beroofd opgeheven. Uit enig 'gegoogle' blijkt dat er 70 mappen archief in 2003 uit Rusland terugge komen zijn van talloze vredesorganisaties in het interbellum waaronder de bovengenoemde vereniging. Dat gebeurde na 12 jaar onderhandelen met de Russen. Bijna 60 jaar zijn ze in het geheim bewaard in een speciaal daarvoor in Moskou gebouwd archief. Het is nu in het bezit van het Internationale Instituut voor Sociale Geschiedenis in Amsterdam. De oorspronkelijke villa Dymphna Het pand dat de huidige bewoners kochten, had na de oor log de naam Randduyn op de gevel gekregen en kwam eind 2003 in de verkoop. Daarmee start het verhaal van de metamorfose. Een korte zoektocht Niets mis natuurlijk met de Prins Hendriklaan in Overveen waar de familie Koomans-Poelstra woonde, maar iets vrij staands. Bij het tweede huis dat bekeken werd, sloeg de vonk over. We schrijven januari 2004. In één hectische week werd er onderhandeld, met een aannemer de bouwkundige staat bekeken, veel gepraat en besloten. "We wisten op dat moment dat er veel moest gebeuren, maar het was beslist niet verwaarloosd, best in goede staat, en met liefde bewoond. Hoogstens zou je kunnen zeggen dat het gedateerd was. Zo was de CV nog uit 1938 en dus was er een enorme machinekamer in de kelder. Eigenlijk al meteen hadden we het idee om een serre aan te bouwen, wetende dat het pand niet als monu ment vermeld stond." Zaak was zo snel mogelijk een architect te vinden en met hem een aannemer te selecteren. Net als het huis was ook de architect snel gevonden. Servaas van Asseldonk, kantoor in Haarlem, kenden ze privé van de Prins Hendriklaan en de door hem gereali seerde opdrachten spraken aan. Het vinden van een goede aannemer die het grote project aankon en affiniteit had met restaura tiewerk duurde langer. De keus viel uiteindelijk op Alderse Boas in Obdam. In april kwam de vergunning voor de aanbouw af en op 1 juli kreeg men de sleu tel. Zoals iedereen weet die een dergelijk project heeft meegemaakt, is een goede, informele ver standhouding met de ver kopende partij meer dan 16 Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 3, herfst 2005

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 16