Schenkers Ten Brink vermeldde in het Memoriaal ook de omschrijving van de ramen en de namen van de schenkers. Veertien ramen hebben afbeeldingen van heiligen. Naar zal blijken is er een verband tussen de schenkers en de ramen aan te wijzen. Ziende in de richting van het koor, aan de kant van de pas torie: 1. De heiligen Ludovicus, Anna en Hyacinthus, geschonken door dankbare parochianen. 2. Het grote raam met de Boodschap van de Engel en de geboorte van Jezus, geschonken door Jan H. Bijvoet en zijn vrouw Sophia Bijvoet-van den Biesen. 3. Christus als Verlosser der Wereld, en de diakens Stefanus en Laurentius, geschonken door het Armbestuur. 4. De heiligen Henricus, Johanna en Nicolaus, geschonken door J.G. Roozen-Bos, weduwe van Henr. Roozen Bz. 5. De heiligen Franciscus, Gertrudis en Henricus, geschon ken door Fr., G. en Henr. Roozen, kinderen van Antoon Roozen Sr. 6. De heilige Anna met Maria en Elisabeth, geschonken door de zussen Anna Roozen-Tweehuijsen, en Maria en Elisabeth Tweehuijsen. 7Op het zangkoor het raam met koning David tussen twee engelen, geschonken door leden van het zangkoor. Ziende in de richting van het altaar, aan de kant van het kerkhof: 8. Op het zangkoor het raam met de heilige Leo tussen twee engelen, geschonken door enkele parochianen. 9. De heiligen Franciscus, Anna, Maria en Arnoldus, geschonken door Arn. H. Prinsen, echtgenote en dochter. 10. De heiligen Antonius, Hermanus en Apollonia, geschonken door Ant. J. Neelissen en echtgenote Apolonia N eelissen-Roozen 11De heiligen Antonius, Elisabeth en Wilhelmus, geschon ken door Antoon Roozen en Elisabeth Maria Roozen-van Velsen. 12. De heiligen Gangericus, Caecilia en Ghisbertus, geschonken door pastoor G. Schoonderbeek, ter herinnering aan zijn ouders. 13. Het grote raam met twee engelen, Maria, Jozef en het kindje Jezus, geschonken door de weduwe H. van Velsen- van Vossen. 14. Het bisschopsraam, geschonken door de toenmalige kerkmeesters toont de heilige Franciscus, patroon van mon seigneur Van Vree; de heilige Petrus, patroon van monseig neur Wilmer en de heilige Gerardus, patroon van monseig neur Snickers. Behoudens uiteraard pastoor G. Schoonderbeek waren alle schenkers Overveense bloembollenkwekers of nauw bij de De heilige Anna met Maria en Elisabeth bloembollenteelt betrokkenen. Doordat iedere schenker zijn patroonheilige op zijn raam liet uitbeelden, kon het voorko men dat bijvoorbeeld de heiligen Henricus, Franciscus en Elisabeth tweemaal voorkomen. Bron: - Henk Mandjes, Het Archief van onze Parodaie, all. 78 in Rondom de Toren, uitgave van de parochie Onze Lieve Vrouwe Onbevlekt Ontvangen, Overveen oktober 2002. Ons Bloemendaal, 29e jaargang, nummer 3, herfst 2005 9

Ons Bloemendaal | 2005 | | pagina 9