Vanille en chocola in Vogelenzang Door Caroline Le Poole au citron, cheese-cake, walnotentaart, worteltaart, chocola- derol, sinaasappelcake en vruchten-zandtaart, bereid uit de beste ingrediënten volgens eigen recept. Zij zag in de wachtkamer de mogelijkheid de wereld met haar baksels kennis te laten maken. Er was een oriëntatiefase en daarna werden concrete plan nen gesmeed. De Wachtkamer, over deze naam waren de dames het snel eens, opende haar deuren op 8 juli 2005. Waar vroeger reizigers op station Vogelenzang wachtten op de trein naar de grote stad, is sinds juli 2005 een eerstel-das lunchsalon geves tigd. Daar serveren Alexandra Lindeman en Julie Hannema in een sfeervolle omgeving voortreffelijke taarten en lunchgerechten, alles zelf gemaakt met producten van hoge kwaliteit. Kwaliteitsplannen Het is twee jaar geleden dat Alexandra en julie los van elkaar hun interesse toonden in de wachtkamer der derde klasse van het geheel gerenoveerde stationsgebouw van Vogelen zang, nu Het Woonstation. Alexandra werkte bij Het Schouwspel, gevestigd in het sta tion, waar men terecht kan voor antieke en eigentijdse haar den en schouwen en woonaccessoires en kende de locatie dus goed. Zij studeerde voedingskunde en dieetleer, en deed (en doet) veel culinaire lifestyle inspiratie op tijdens haar reizen als stewardess. Zij zag in de eerste plaats de mogelijkheid om van de wachtkamer een laagdrempelige, sfeervolle ontmoetings- en lunchplek te maken. Julie had altijd al iets met taarten en is al een half leven aan het bakken. Ze heeft een voorkeur voor klassiekers als tarte Ambiance Het interieur van De Wachtkamer bestaat uit twee ruimtes. Een grote met de originele banken langs de muren waarin de oude vloer in ere hersteld is, en een lichte, in oorspron kelijke stijl opgetrokken nieuwe serre. Buiten kan men op de veranda van de ochtendzon en op het terras naast de ser re van de late middagzon genieten. In de wachtkamer heb ben Julie en Alexandra een grote open keuken laten maken. Dit is waar het allemaal gebeurt: hier worden de taarten gebakken, de verse broodjes en salades gemaakt en de sapjes geperst terwijl er aan twee grote vierkante keukentafels ruimte is voor gesprek. In de serre is het rustiger. Daar staan kleine tafels opgesteld. De kleurstelling van vanillekleurig origineel houtwerk en moderne chocoladekleurige muren en stoffering is bewust gekozen. Wat leesvoer, rustige muziek en de hartelijke ontvangst van Julie en Alexandra zorgen voor een ontspannen sfeer. Menu Kwaliteit en zelfgemaakt, dat zijn trefwoorden in De Wacht kamer. Van verre worden ingrediënten betrokken. Zo wordt er thee geschonken en verkocht van het Parijse theehuis Betjeman en Barton, alleen zuivere olijfolie gebruikt en altijd met verse producten gewerkt. Soep, paté en kazen zijn van het seizoen en dage lijks veranderen het broodje van Alexandra en de taart van Julie. Voor de vaste bezoeker is dat een leuke variatie op een bekend thema in een ver trouwde omgeving. Taartliefhebbers kunnen hun hart ophalen. De taarten zijn ook te bestellen. De Wachtkamer is ook af te huren op zondag en maandag waarbij voor een passende catering wordt gezorgd. Station Vogelenzang-Bennebroek 8 Ons Bloemendaai, 30e jaargang, nummer 3, herfst 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 10