Feestelijke versnaperingen en koopwaar Ook voor kinderen is De Wachtkamer een goed adres. Er staan kindvriendelijke boterhammen op het menu en je mag je eigen muffin versieren. Julie en Alexandra hebben in hun salon koopwaar uitgestald. Hun beste bakvor men en de producten, hun favoriete kookboeken en servies: het is allemaal te koop. Feestelijk station Station Vogelenzang is van 1842 tot 1947 in gebruik geweest. Het oorspronkelijke houten gebouw werd in 1881 vervangen door een mooi stenen bouwwerk volgens de toenmalige opvatting van moderne stationsarchitectuur die bepaald werd door een asymmetrische gevel. Zo stond het hoge middendeel van het station iets terug en was er een gaanderij. De afme tingen waren royaal en er was plaats voor een loketruimte, twee wachtkamers, een schitterende houten veranda, een ruime hal, bagagedepot, goederenloods en twee bovenwoningen. De architect D.A.N. Margadant was ook de ontwerper van de stations van Overveen, IJ mui den, Santpoort-Zuid, Haarlem en Zandvoort. Het station kreeg in 1937 landelijke bekendheid toen in Vogelenzang de Wereldjamboree werd gehouden. In één week tijd werden 600.000 padvinders met de trein naar hun feestelijke bestem ming vervoerd. Op de terugweg zullen velen van lien in de wachtkamer 3 e klasse gezeten hebben, zij het vermoedelijk zon der taart of het broodje van de dag op tafel. Tegen inlevering van de bon in dit blad krijgt u tot en met december 2006 in De Wachtkamer een gratis kopje koffie of thee aangeboden. Lekkernijen wear» Het Woonstation De serre van De Wachtkamer Ons Bloemendaal, 3 0e jaargang, nummer 3, herfst 2006 9

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 11