een eeuw herboren De Rusthoek na Door Hans Scheffer In 2005 stond café De Rusthoek te koop en dat was voor ondernemer Ed van Veen het moment om in actie te komen. Al jaren droomde hij ervan om dit o zo Bloemenaaalse etablissement nieuw leven in te bla zen. En nu was het zover. De lunchroom die in 1906 geopend werd en tot vorig jaar altijd in het bezit is geweest van de familie Boersma, was het begin én eindpunt van de geschiedenis van de Rusthoek. De elektrische tram uit Haarlem eindigde daar tegenover De Rijp aan de Bloemendaalseweg zijn rit. En als je was teruggewan deld uit de duinen of het Bloemendaalse Bos was een glaasje prik (per glas 10 cent) op het terras van de Rusthoek niet te versmaden. Maar na opheffing van de tramlijn ging succes sievelijk de loop eruit De laatste jaren was het café, de hotel kamers werden niet meer geëxploiteerd, voornamelijk het domein van bridgeclubs en van wat toevallige passanten. "De Rusthoek is te koop", het telefoontje van makelaar Hanson bezorgde Ed van Veen vorig jaar wel een paar onrustige nachten. De 48-jarige Bloemendaler had in 2000 zijn deel in het Hemeltje verkocht en was een luxueus res taurant in Haarlem begonnen. Maar altijd als hij langs de Rusthoek kwam dacht hij, als ooit. Vele jaren eerder had hij al eens een balletje opgegooid bij de familie Boersma, maar de tijd bleek toen nog niet rijp. Dat was vorig jaar dus anders. Maar tussen droom en daad stonden wetten en nog steeds praktische bezwaren. Voor de financiën, aankoop en opknapbeurt van het "beschermde pand", moest er een constructie komen. Uiteindelijk werd van Veen formeel huurder tevens uitbater en behield het pand tot ieders tevredenheid zijn horecabestemming. Ed van Veen kon, samen met Joop Wiering, zijn ziel en zaligheid gaan leggen in de inrichting. Terug naar de toekomst Hoe krijg je een interieur voor elkaar dat recht doet aan de geschiedenis van het pand en tevens een eigentijdse, enigs zins verwende doelgroep aanspreekt? Welke muziek moet je bijvoorbeeld draaien? Dan moet je dus weten hoe die doel groep eruit ziet. Ed van Veen heeft daar geen twijfels over: "Werkende jonge ouders met kinderen, die graag even aan het eind van de dag afzakken of in het weekend op de fiets langskomen. Het terras is dan natuurlijk de eyecatcher. Dat is dan de kerndoelgroep maar verder is iedereen natuurlijk welkom. De Rusthoek, het oorspronkelijke gebouw 10 Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 3, herfst 2006

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 12