Zo klinkt er Katie Melua in het fraaie interieur dat doet den ken aan Americain aan het Amsterdamse Leidseplein, maar ook elementen bevat van het Haarlemse station. De glas-in- lood bovenramen zijn gebleven en ook staan er nog oor spronkelijke stoelen. Maar voor de rest is alles wat oud lijkt in werkelijkheid splinternieuw, met als pièce de résistance de indrukwekkende bar die plaats biedt aan zo'n 100 gas ten. Een aantal pilaren ter stutting van het pand werd rond om de bar opgetrokken want de Rusthoek dreigde het na een eeuw te begeven. Ook de indeling werd drastisch gewijzigd. Waar bijvoorbeeld ooit het herentoilet was, is tegenwoordig de spoelkeuken. Achterin is nu de zogeheten "wachtruimte" een partyzaaltje voor SO tot 75 mensen. De jugendstil vormgeving van het interieur harmonieert gewaagd met het strakke, moderne uiterlijk van het terras. Meer café dan restaurant "Wij zijn aanvullend op de overige horeca in Bloemendaal." stelt Ed van Veen met nadruk." Hoewel we aardige culinaire dingen op de kaart hebben, veel maaltijdsalades bijvoorbeeld, zijn we primair café." Begin juni werd de nieuwe Rusthoek door burger meester Wim de Gelder geopend. Hij toonde zich verheugd dat de horecabestemming behouden was gebleven maar was beslist evenzeer ingenomen met de medewerking aan het resocialisatieproject van De Rots. Drie medewerkers verrichten in het café een voudige, onbetaalde werkzaamheden om weer terug te kunnen keren in de maat schappij Voor van Veen is de Rusthoek zakelijk gezien beslist het eindpunt. "Dit is mijn droom altijd geweest en nu is hij uitgekomen. Dan hoef je niets anders meer." Tienjarig jubileum Vrijwillige Brandweer Bloemendaal, 1934 Aan de rechterzijde uitgebreid Tegen inlevering van de speciale bon in dit blad krijgen de lezers van Ons Bloemendaal een gratis drankcon sumptie. De actie duurt tot ultimo 2006. De Rusthoek anno nu (Foto's collectie Wim Post) Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 3, herfst 2006 11

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 14