Fl Oproep oude foto's 1890-1950 Heeft u oude foto's van mensen in badkleding ca 1890- 1950, oude foto's van kinderen uit 1 890-1950 waarop de kinderkleding goed te zien is of opnamen met daarop man nen en vrouwen in specifieke werkkleding (dienstmeisje, visser, verpleegster)? Het Noord-Hollands Archief zou deze graag willen scannen. Na het scannen krijgt u de originele foto weer terug. Graag eerst een afspraak maken met Annabella Meddens-van Borselen (023-5 172700), de foto's sturen naar het Noord-Hollands Archief, Kleine Houtweg 18, 2012 CH Haarlem of de foto's e-mailen (graag 600 dpi/jpg formaat) naar ameddens@noordhollandsarclrief.org Een selectie van de foto's zal te zien zijn op de tentoonstel ling op de themadag Mode en kleding op 14 oktober 2006. Erratum De BI o e m e n d a a I se Muziekschool Het artikel over de Bloemendaalse Muziekschool in nummer 2 (Klank en Kleur) eindigt op blz. 21 abrupt. De voorlaatste zin is middenin afgebroken en ook ontbreekt de slotzin. De oorspronkelijke tekst luidde: 'Het is voor onze gemeente een groot voorrecht zo'n instelling in haar midden te heb ben. Daar moet goed op worden gepast.' De musical Het Vrouwtje van Stavoren mocht dan op 25 juni 1.1. door heftige regenval worden geplaagd, het enthou siasme en de kwaliteit hebben daar niet onder geleden. Op de daarna volgende afscheidsreceptie kregen jaap Prinsen en Annemiek Bijlsma uitbundig lof toegezwaaid. Bij Prinsen ging dit vergezeld van de door burgemeester Wim de Gelder uitgereikte gemeentelijke medaille van verdienste en de mededeling dat de muziekschool voortaan naar Prinsen vernoemd gaat worden. De redactie Bloemendaalse Muziekschool (2) Een compliment wederom voor een mooie aflevering van Ons Bloemendaal dat mijn vrouw en ik altijd met veel ple zier lezen. Ditmaal zelfs met extra aandacht wegens het ver haal over de muziekschool waarbij de foto met op de eerste rij zittend de eerst betrokkenen (nu oud) burgemeester Weekhout en wethouder Stapel met echtgenote. Het object behoorde tot mijn portefeuille. Met veel plezier heb ik mij mede kunnen inzetten voor de totstandkoming en de goede accommodatie. Ondanks begrip voor de tegen standers die de haalbaarheid in Bloemendaal betwijfelden en contact met Haarlem wensten, zette het college het plan voor een eigen muziekschool door. De toezegging van de bekwame André Kaart dat hij voor een jaar de leiding zou nemen, was daarbij een pré. De gemeenteraad ging vlot akkoord. Het resultaat is gebleken. Kaart heeft zijn werk uitstekend volbracht. De opvolging met de bekwame Jaap Prinsen was even geslaagd. Zijn merites zijn bij zijn afscheid zeker volop belicht. Als muziekliefhebber met (toen) kinderen in de juiste leef tijd, heb ik me met plezier ingezet voor deze muziekschool. Samen hebben mijn vrouw en ik het wrel en wee tot op heden altijd belangstellend gevolgd al zijn we 13 jaar gele den naar Alkmaar verhuisd en inmiddels 95 en 96 jaar oud. Vanzelfsprekend wensen wij de school een even succesvolle voortzetting. H. Stapel (Naam en adres bij de redactie bekend) Een halve eeuw geieên Het artikel van Nico Bersee in het winternummer 2005 heb ik met veel plezier gelezen. Ik denk dat hij een jaar of drie/vier ouder is dan ik en veel van wat hij schrijft herken ik uit mijn jeugd. Zoals hij schreef, voetbalde hij met de jongens Zwarteveen (Gouke en Tom) en ook Axel Hedlund, die later nog een zwager van mij geweest is. Overigens, zij waren Nederlanders maar van Zweedse origine. Wijnand van Ooyen (Baas?) heb ik ook goed gekend en een paar jaar geleden heb ik hem nog eens ontmoet in het Openluchttheater. Ik heb nog een Toon Bersee gekend, maar die woonde, dacht ik, aan de Verlengde Koepellaan. Ons Bloemendaal, 30e jaargang, nummer 3, herfst 2006 33

Ons Bloemendaal | 2006 | | pagina 37